СумБуд

Двоє патрульних на Сумщині подали в суд через відрахування з академії та звільнення з роботи

Суд | 15:33, 2.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

Двоє патрульних із Сумщини оскаржують в суді відрахування з Криворізької академії патрульної поліції та звільнення з роботи, – інформує Суспільне.

Обидва навчалися за спеціальністю “поліцейський сектору реагування”. Курс розрахований на пів року. Провчилися місяць – з травня по червень 2020 року. Обидва вважають, що система оцінювання знань в академії є непрозорою.

Геннадій Шеремет родом із Кролевця. Після проходження конкурсу в Нацполіцію, його направили навчатись до Кривого Рогу.

“Хто викладав нормально з вчителів, а хто не доносив інформацію повністю.нас відрахували за нездачу проміжного контролю за предмет “толерантність”, – розповідає Геннадій.

Сергій Солодовник – із Боромлі Тростянецького району. До роботи в патрульній поліції служив у Нацгвардії. З 2014-го по 2019 рік із перервами на ротацію воював на Донбасі. Теж не здав “толерантність”.

“Деякі викладачі кажуть: ми самі, якщо чесно, не знаємо цього предмету, його раніше не було, ми беремо з інтернету. І те, що вони нам викладали, рідко траплялося в питаннях на екзамені”, – розповідає Сергій.

У серпні чоловіки звернулися з позовами до Сумського окружного адмінсуду. 29 вересня відбулось судове засідання за позовом Геннадія Шеремета. Відповідачів у його справі два: Криворізька академія, звідки відрахували чоловіка, та Головне управління Нацполіції в Сумській області, яке на підставі наказу Академії звільнило Геннадія Шеремета за статтею “службова невідповідність”.

Представники Академії участь у засіданні брали у режимі відеоконференції.

“Позивач склав проміжний контроль з дисципліни “взаємодія з населенням на засадах партнерства”. Він його склав “не задовільно” і отримав за це 3 бали за 12-бальною шкалою”, – розповів представник академії Олександр Гігін.

Через низьку якість зв’язку суддя Сергій Воловик попросив представників академії на наступне засідання взяти участь у відеоконференції в іншому суді чи залі. Сказав, що не може розібрати слова відповідача.

Позиція у цій справі Головного управління Нацполіції в Сумській області – позивачів звільнили законно, через нездачу іспитів на навчанні.

Наступне засідання у справі Геннадія Шеремета призначене на 21 жовтня.

У самій Академії, звідки відрахували чоловіків, розповіли Суспільному, що причиною такого були нездача іншого предмету, а не “толерантності”, як вони вважають.

“Толерантність” цими слухачами була здана на оцінку “4” за 12-бальною системою, що є “задовільно”, а вони були відраховані за нездачу дисципліни “взаємодія з населенням на засадах партнерства”, отримавши двічі оцінку “незадовільно”, що є підставою для відрахування”, – розповіла заступниця начальника академії Юлія Малахова.

Приблизно 20% слухачів, направлених на проходження первинної професійної підготовки, не проходять її повністю, відраховані або за нездачу, або за власним бажанням, повідомила Малахова.

Про зміст предмету “толерантність” розповіла викладачка Наталія Теслик, яка у 2016-2017 роках навчала поліціянтів у Сумському центрі первинної підготовки. За її словами, це змішаний психолого-юридичний предмет.

“Дисципліна, яка вимагає, з одного боку, вивчення засад правових, питань толерантності, в першу чергу, не дискримінації. Що таке дискримінація, види, форми, і так далі. І з іншого боку, суто психологічна складова, це розуміння поняття толерантності, що в кожного з нас є свої стереотипи. По-моєму, 10 годин дається на вивчення цієї дисципліни, а сформувати толерантну особистість за 10 годин неможливо, навіть при бажанні цієї особистості”, – вважає викладачка.

Про те, що його відрахували через низькі бали з інших предметів, Геннадій Шеремет говорить, що у них мало бути 36 предметів, але начитати їм встигли 4. “Толерантність”, за словами Шеремета, вони здавали двічі й думали, що не здали, а “взаємодію з населенням на засадах партнерства” здавали тільки раз і вважали зданою. З іншими предметами, каже, що проблем не було.

Засідання за позовом Сергія Солодовника має відбутись 5 жовтня.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: