метизная компания

Прокурор Сумщини звернувся до голови Ковпаківського райсуду через звільнення з-під варти обвинуваченого у вбивстві двох дівчат

Суд | 13:49, 31.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Прокурор Сумської області звернувся до голови Ковпаківського районного суду м. Суми з пропозицією вжити заходів щодо недопущення звільнення обвинувачених з-під варти через перебування суддів у нарадчій кімнаті чи зайнятості в іншому процесі.

Підставою для такого звернення послугував резонансний випадок, що стався 23 травня 2019 року. Тоді через перебування судді в нарадчій кімнаті 5 судових засідань не відбулось, як наслідок не було розглянуто клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинувачуваному в подвійному вбивстві. Відтак 41-річний чоловік, який до цього 14 років провів за ґратами, був звільнений без будь-якого покладення на нього обов’язків.

Більш того, це не перше звільнення осіб з-під варти через неможливість суддів Ковпаківського районного суду м. Суми продовжити запобіжний захід. Так, у зв’язку із перебуванням головуючого судді в нарадчій кімнаті не продовжено запобіжний захід обвинуваченому в жорстоких пограбуваннях 9 сумчан. Як наслідок, він 5 травня 2019 року звільнений з-під варти. З аналогічних причин 6 березня 2019 року був звільнений з-під варти обвинувачений у крадіжках, поєднаних з проникненням у житло. Зайнятість головуючого у справі в іншому судовому провадженні завадила продовжити запобіжний захід іще одному обвинуваченому в грабежах, який 14 лютого 2019 року звільнений з-під варти. І це лише упродовж поточного року.

Прокурор Сумської області наголосив, що одним з основних принципів кримінального права є невідворотність кримінальної відповідальності за вчинене правопорушення. І саме це повинно бути основою під час досудового та судового розгляду.

Водночас, у листі прокурор Сумської області акцентував увагу суду, що строк давності в справі за обвинуваченням 41-річного чоловіка в подвійному убивстві закінчується в серпні 2020 року. Якщо до цього часу не буде винесено вирок, який набере законної сили, то обвинуваченому за вбивство 17-ти та 25-тирічних дівчат не може бути призначено довічне позбавлення волі (за умови визнання його винуватим в інкримінованих злочинах). Тобто, максимальний термін, на який за таких обставин може бути засуджений обвинувачений, – це 15 років позбавлення волі. Відтак, у разі зазначеного розвитку подій, він може бути звільнений у зв’язку з фактичним відбуттям вказаного терміну ув’язнення. Прокурор Сумської області пропонує в межах компетенції сприяти у якнайшвидшому розгляді судом кримінальної справи стосовно вказаної особи.

Довідково по суті справи за обвинуваченням особи у вбивстві двох дівчат: за результатом слідства встановлено, що 3 серпня 2005 року на околиці м. Суми поблизу залізничного мосту через р. Псел, обвинувачений наніс 17-річній дівчині удар розкладним ножем спочатку в груди, а коли вона почала тікати, то ще двічі вдарив її в шию. Після чого він заволодів майном потерпілої на суму 3013 грн.

Крім того, 9 серпня 2005 року, обвинувачений прийшов до 25-річної сумчанки. Спочатку побив її, а потім задушив. Тіло заховав у диван. Після чого заволодів майном на суму 3919 грн, а також паспортом та військовим квитком чоловіка потерпілої.

За вироком апеляційного суду Сумської області від 12.05.2006 обвинуваченого було визнано винуватим та засуджено до довічного позбавлення волі.

Після чого засуджений звернувся до Європейського суду з прав людини. Як зазначено в рішенні суду, засуджений наполягав, що непричетний до злочинів. Зізнався у вбивствах, бо до нього застосовували тортури. Обставини та деталі вбивств знає, бо їх скоїли його знайомі А. та С., а він був лише свідком. Речі потерпілих, які в нього виявили під час обшуку, були в нього, бо А. та С. змусили його їх продати.

За результатом розгляду заяви Європейський суд з прав людини визнав, що було допущено низку поршень, зокрема жорстоке поводження із засудженим. Відтак Верховним Судом України 23.10.2017 через істотні порушення вимог кримінально-процесуального кодексу України (1960 р.) вирок апеляційного суду Сумської області стосовно засудженого скасовано з направленням на новий судовий розгляд до першої інстанції.

Для розгляду по суті матеріали кримінальної справи апеляційним судом області спрямовано до Ковпаківського районного суду м. Суми. Перше засідання відбулося 23.01.2018. Під час підготовчого засідання прокурором заявлено клопотання, відповідно до ст. 315 КПК України (в ред. 2012 року) про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Судом вказане клопотання задоволено.

У нинішньому складі суду протягом 2018 року судом призначено 10 засідань, 1 відкладено через неявку захисника, про що суд було завчасно попереджений. У поточному році призначалося 14 судових засідань, з яких 1 не відбулося через неможливість захисника взяти участь у розгляді справи, 5 засідань не відбулися у зв’язку з перебуванням головуючої у справі у нарадчій кімнаті по іншому кримінальному провадженню (11.04.2019, 06.05.2019, 13.05.2019, 21.05.2019, 23.05.2019). Наступне засідання призначено на 3 червня 2019 року.

Прес-служба прокуратури області

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: