СумБуд
метизная компания

Суд зменшив розмір неустойки для АТ “Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання”

Суд | 09:32, 30.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

До Господарського суду Сумської області із позовом звернулось ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” в особі: Відокремленого підрозділу “Атомкомплект” Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, м. Київ, до відповідача: АТ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання”. Позивач просить суд: стягнути з Акціонерного товариства “Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання” на свою користь 300 452 грн 59 коп, з яких 193 421 грн 13 коп – пені, 107 031 грн 46 коп – штрафу; 4 506 грн 79 коп – витрати по сплаті судового збору; 2 000 грн 00 коп – витрати на професійну допомогу адвоката.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані суду докази, суд встановив наступне: між підприємствами був укладений договір поставки, постачальник зобов’язувався в порядку і на умовах, визначених у договорі виготовити та поставити запасні частини до насосів для ВП «Рівненська АЕС», ВП «Южно- Українська АЕС», ВП «Хмельницька АЕС», ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», а покупець зобов’язувався в порядку і на умовах, визначених у договорі, прийняти і оплатити продукцію.

В процесі виконання зазначеного договору зі сторони відповідача були допущені порушення строків поставки продукції.

Розглянувши заяву про зменшення неустойки та відстрочення виконання рішення представника відповідача, суд дійшов висновку про його часткове задоволення.

Розмір заявлених до стягнення штрафних санкцій значно перевищує можливий розмір збитків, понесених ДП «НАЕК «Енергоатом» у зв’язку з простроченням AT «Сумське НВО» зобов’язань з поставки продукції.

АТ «Сумське НВО» стабільно отримує значні збитки від господарської діяльності, так у відповідності до даних Звіту про фінансові результати за 2017 рік АТ «Сумське НВО» отримало чистий збиток на суму 1 116 083 000 грн 00 коп. За даними звіту про фінансові результати за 2018 рік збиток сягав 2 157 985 000 грн 00 коп.

АТ «Сумське НВО» виконало свої зобов’язання за договором на загальну суму 10 756 137 грн 60 коп у повному обсязі.

В свою чергу, позивач не навів належних та допустимих доказів, які свідчили б про погіршення фінансового стану, ускладнення в господарській діяльності чи завдання ДП «НАЕК «Енергоатом» збитків в результаті прострочення виконання зобов’язання з боку АТ «Сумське НВО».
З огляду на вищезазначене суд вирішив позов задовольнити частково, повідомляє прес-служба суду.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: