метизная компания

У Сумах перевізника сміття оштрафували за недопуск до перевірки

Суд | 16:33, 26.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області у січні 2021 року було заплановано здійснення перевірки ТОВ «А-Муссон» з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Завчасно, майже за місяць до проведення перевірки, товариство було письмово повідомлено про її проведення.

Незважаючи на це на час проведення перевірки керівник товариства та його заступник були відсутні, інших уповноважених осіб ТОВ «А-Муссон» не визначило, чим було умисно створено перешкоду у проведенні перевірки, що є порушенням Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

З пояснень наданих співробітниками ТОВ «А-Муссон» стало відомо, що директор товариства знаходиться на лікарняному, а його заступник у відпустці, хоча жодного документа, які б це підтверджували перевіряючій надано не було.

Цікавим також є те, що саме на період проведення планової перевірки, про яку було заздалегідь відомо, захворіли або пішли у відпустку уповноважені особи ТОВ «А-Муссон». Питання законності лікарняного, який співпав з періодом проведення перевірки, наразі лишається відкритим.

Відповідно до ч.4 ст. 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення» за створення перешкод для виконання покладених на них функцій до суб’єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За фактом створення перешкоди було складено акт та винесено рішення про застосування до ТОВ «А-Муссон» адміністративно-господарських санкцій шляхом накладення штрафу у сумі 34 000 грн.

Товариством оскаржено в судовому порядку рішення Головного управління про застосування штрафних санкцій. Однак ознайомившись з правовою позицією Головного управління суб’єкт господарювання визнав безпідставність своїх позовних вимог та відмовився від подальшого оскарження прийнятого рішення. В зв’язку з цим, ухвалою Сумського окружного адміністративного суду позовна заява була залишена без розгляду.

Оскільки застосований штраф не було сплачено в добровільному порядку Головне управління було змушене звернутись до суду для його примусового стягнення. Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 01.10.2021 по справі №480/1916/21 було визнано законним рішення про накладення штрафу на ТОВ «А-Муссон» та стягнуто на користь держави 34 000 грн.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: