СумБуд
метизная компания

У Сумах суд стягнув з жінки пеню за несвоєчасну сплату аліментів

Суд | 19:31, 29.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Тепер окрім боргу по аліментам у сумі 42 000 грн жінка ще й повинна сплатити пеню за несвоєчасне виконання батьківських зобов’язань у тому ж розмірі.

У 2016 році з відповідачки на користь позивача було стягнуто аліменти на утримання їхньої спільної доньки в розмірі щомісячного відрахування 1/4 частини усіх видів заробітку жінки. Проте, аліменти на утримання доньки вона сплачувала не регулярно і не в повному обсязі. Тож вже через три роки утворилась заборгованість у розмірі 41 799 грн.

Батько дитини звернувся до суду з заявою про стягнення з матері пені за невиконання батьківських зобов’язань. Сторона позивача здійснила розрахунок неустойки за прострочення сплати аліментів, згідно з яким її розмір становив 351 537 грн. Проте, враховуючи вимоги Сімейного кодексу України, позивач просив стягнути з відповідачки пеню в розмірі боргу по аліментам, а саме – 41 799 грн.

Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми позов батька дитини задоволено частково. Суд першої інстанції, застосувавши до цих спірних правовідносин строк позовної давності, стягнув з відповідачки на користь позивача неустойку (пеню) за прострочення сплати аліментів у сумі 14 365 грн.

Не погодившись з таким рішення місцевого суду, адвокат позивача подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просив рішення суду в частині незадоволених вимог скасувати та ухвалити в цій частині нове судове рішення про задоволення позову у повному обсязі.

Розглянувши матеріали цивільної справи, колегія суддів апеляційного суду задовольнила вимоги апелянта. Рішення місцевого суду було скасовано через те, що суд всупереч вимогам частини 1 статті 20 СК України застосував до спірних відносин позовну давність. Таким чином, колегія суддів цивільної палати суду ухвалила нове рішення, яким у повному обсязі задовольнила позов позивача.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: