СумБуд
метизная компания

У Сумах судді оголосили сувору догану

Суд | 15:56, 25.10.2018
 Поділитися

Поділитися в

За скаргою прокуратури Сумської області судді Зарічного районного суду м. Суми оголосили сувору догану.

У серпні 2017 року слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми розглянула та задовольнила скаргу адвоката в інтересах колишнього високопосадовця про скасування повідомлення йому про підозру та виключення відповідних відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Своє рішення суддя обґрунтувала тим, що прокурор Сумської області доручив старшому слідчому прокуратури вручити складене ним повідомлення про підозру, а мав би, на думку судді, вручати особисто. 

Оскаржувати вказане рішення прокуратура не мала права, відтак до Вищої ради правосуддя у вересні 2017 року було подано дисциплінарну скаргу на дії слідчого судді. У поданій скарзі зокрема зазначено, що суддя скасувала повідомлення про підозру всупереч вимогам статті 303 КПК України, в якій зазначається виключний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені учасниками провадження на стадії досудового розслідування, і якими не передбачено скасування повідомлення про підозру.

Більш того, лише після 16 березня 2018 року (через 7 місяців після задоволення суддею скарги адвоката) в підозрюваних та їх захисників з’явилась можливість оскарження повідомлення про підозру. Відтак, скасувавши повідомлення про підозру, суддя вийшла за межі своїх повноважень, оскільки не мала законних на це підстав.

Вища рада правосуддя погодилась з доводами прокуратури та 24 жовтня 2018 року прийняла рішення про притягнення судді Зарічного районного суду м. Суми до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді суворої догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

Результати розгляду питань порядку денного засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 24 жовтня 2018 року
Довідково: стосовно колишнього високопосадовця 18.08.2017 обвинувальний акт за ч. 1 ст. 357, ч. 1, 4 ст. 358, ст. 3661 КК України спрямовано до суду. Особа обвинувачується в приховуванні паспорта громадянина України та підробленні заяви про видачу нового паспорта.

Крім того, обвинувачений вніс до е-декларації за 2016 рік недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на суму понад 34 млн. грн., не вказавши двадцятирічну доньку та її нерухоме майно (9 квартир та 3 паркомісця у м. Києві) і корпоративні права на суму 3,7 млн. грн.
Прес-служба прокуратури області

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: