метизная компания

Відчуження майна зі збитками в 41,8 млн грн – судитимуть екс-гендиректора СМНВО та чотирьох його спільників

Суд | 17:54, 18.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

До суду направлено обвинувальний акт стосовно колишнього генерального директора Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та чотирьох його спільників, злочинна діяльність яких призвела до відчуження майна об’єднання зі збитками в 41,8 млн грн.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.

За даними слідства, на той час генеральний директор до своєї злочинної діяльності залучив чотирьох наближених осіб, зокрема, адвоката, начальника департаменту правового забезпечення об’єднання, приватну виконавицю та свою цивільну дружину.

Відтак, за сприяння директора, начальника департаменту та адвоката об’єднання майно готелю вартістю понад 34 млн грн було продано цивільній дружині директора об’єднання за 19,5 млн грн. При цьому, попри наявність значної суми заборгованості перед фізичними та юридичними особами, підтвердженої судовими рішеннями, з передбачених за укладеним договором коштів за майно готелю було виплачено лише 52 тис. грн в якості стягнення заборгованості з виплати заробітної плати одному працівнику об’єднання.

У свою чергу приватна виконавиця, яка за заявою про примусове виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості лише одного працівника об’єднання, ігноруючи інших стягувачів, у Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно змінила дані про обтяження та незаконно зняла арешт з готелю, що стало підставою для його відчуження.

Цивільна дружина директора об’єднання відповідатиме за придбання майна готелю вартістю 34,5 млн грн, сплативши за нього лише 52 тис. грн.

У такий спосіб також було реалізовано інше майно об’єднання, зокрема, операторна, генераторний цех та контрольно-пропускний пункт. Попри те, що вартість зазначеного майна 7,3 млн грн, його відчуження було здійснено за 182 тис. грн.

Дії п’яти підозрюваних кваліфіковано як зловживання повноваженнями та невиконання судових рішень, вчиненні організованою групою (ч. 3 ст.28/ ч. 2 ст. 364-1 та ч. 3 ст. 28/ч. 3 ст. 382 КК України). Приватна виконавиця відповідатиме ще й за несанкціоновані дії з інформацією та зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги (ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 365-2 КК України). Адвокату також інкриміновано підбурювання до несанкціонованих дій з інформацією та зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги (ч. 4 ст. 27/ ч. 3 ст. 362 та ч. 4 ст. 27/ч. 3 ст. 365-2 КК України).

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: