метизная компания

За повторне керування авто у стані наркотичного сп’яніння сумчанин сплатить штраф

Суд | 17:00, 12.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

10 січня 2022 року суд визнав винним сумчанина у повторному протягом року керуванні автомобілем у стані наркотичного сп’яніння (ч.2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення). На чоловіка накладено штраф у розмірі 34 000 грн. Відповідно до матеріалів справи, чоловік уже позбавлений права керування транспортними засобами на 1 рік, а тимчасовий талон на право керування йому не видавався.

Із протоколу вбачається, що зранку 3 травня 2021 року на вулиці Харківській в м. Суми чоловік керував автомобілем у стані наркотичного сп’яніння (огляд проводився в найближчому закладі охорони здоров’я).

Справа надійшла до суду 17 травня 2021 року та перебувала на розгляді майже 8 місяців. У першому судовому засіданні, що було призначено на 18 травня, чоловік заявив клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку із необхідністю скористатись правовою допомогою. Суд задовольнив таке клопотання, надавши особі можливість в повній мірі реалізувати свої права.

У наступне судове засідання він уже не з’явився, натомість з’явився його захисник, який заявив клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку із необхідністю ознайомитись з матеріалами справи.

Розгляд справи відклався 13 разів і усі за клопотанням самого чоловіка, або його захисника, зокрема з таких причин:

  • 1 раз за клопотанням захисника, так як він буде перебувати у відпустці;
  • 4 рази за клопотанням захисника про витребування документів;
  • 5 разів за клопотанням захисника у зв’язку із перебуванням його на лікарняному.

У судове засідання, яке було призначено на 10 січня 2022 року, ані сам чоловік, ані його захисник, не з’явились. Жодних заяв чи клопотань про відкладення не надсилали, тож суд справу розглянув. Суд вважає, що для особи, яка притягується до відповідальності, було надано достатньо часу і створено усі умови для можливості реалізувати свої процесуальні права належним чином.

У постанові суд звертає увагу на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, повинна добросовісно використовувати надані їй процесуальні права, не зловживати ними. Натомість, в даному випадку процесуальна поведінка чоловіка дає підстави стверджувати, що він зловживав своїми процесуальними правами щоб затягнути розгляд справи та уникнути адміністративної відповідальності через закінчення строків.

Факт вчинення водієм адміністративного правопорушення та його вина підтверджується протоколом про адмінправопорушення, який складений належним чином, відеозаписами, довідкою про надання інформації щодо вчинення адміністративного правопорушення повторно протягом року, підстав не довіряти яким у суду немає.

Застосовуючи до правопорушника стягнення, судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.

Крім штрафу, в розмірі 34 000 грн., правопорушникові доведеться сплатити і судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп.

Постанова не набрала законної сили та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів.

Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером 591/3263/21.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: