СумБуд
метизная компания

«Золото» нації: хто став кандидатом до Антикорупційного суду від Сумщини

Суд | 19:33, 25.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Обвинувачувана у хабарі. Суддя, що має висновок про недоброчесність. І адвокат, який виступив заявником у справі про хабар для голови Господарського суду. Троє із 12 кандидатів до Вищого антикорупційного суду від Сумщини фігурували у журналістських розслідуваннях.

Із 2 серпня до 14 вересня Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) приймала документи від бажаючих взяти участь у конкурсі на зайняття посад суддів Вищого антикорупційного суду. Станом на 24 вересня на сайті ВККС оприлюднено список із 236 кандидатів. Серед них 12 представників Сумської області, – інформує Sumy.Today

Сім років на лаві підсудних

До Вищого антикорупційного суду вирішила потрапити Алла Гетьманенко – екс-голова, а нині просто суддя Глухівського міськрайонного суду Сумщини. У 2011 році на неї та її сина Олексія Гетьманенко завели кримінальну справу. Вже сім років прокуратура звинувачує суддю в отриманні хабаря через посередництво сина за винесення завідомо неправосудного рішення. А саме непозбавлення волі контрабандистів і повернення їм предмету контрабанди. Суд першої інстанції визнав винною суддю і її сина у цьому злочині, але апеляція вирок скасувала. Справу почали слухати спочатку. Судовий розгляд досі триває.

 

Недоброчесний?

Іще один кандидат від Сумщини на посаду судді Вищого антикорупційного суду – Олег Чернобай, який наразі обіймає посаду голови Ковпаківського районного суду міста Суми. Минулого року він брав участь у конкурсі до Верховного суду. Тоді Громадська рада доброчесності (ГРД), яка перевіряла кандидатів на відповідність критеріям професійної етики і доброчесності, затвердила висновок про невідповідність Олега Чернобая цим критеріям. Одним із аргументів ГРД був той факт, що теща голови суду – пенсіонерка, в минулому робітниця заводу, – щорічно купувала нову TOYOTA Land Cruiser Prado, вартість якої більше мільйона гривень.

«Вважаємо, що систематична купівля автомобілів пенсіонеркою, яка не має достатніх доходів для таких покупок, та подальша передача їх у користування Кандидату може свідчити, вказані транспортні засоби купувалися для Кандидата, оформлення на близького родича здійснюється з метою, доброчесність якої є сумнівною», – сказано у висновку Громадської ради доброчесності.

Сам Олег Чернобай в інтерв’ю журналістам пояснив, що купівля нової «тойоти» відбувалась після продажу попереднього авто і доплата, за його словами, була невеликою.

Адвокатська «торпеда»

Іще один одіозний кандидат на посаду судді Вищого антикорупційного суду –  адвокат Павло Путій, який одночасно працює в адвокатському бюро «Путій і партнери» і в ТОВ «Будівельна виробничо-комерційна компанія «Федорченко».  Останнє як раз і викликає інтерес. Компанія «Федорченко» на сумському будівельному ринку є прямим конкурентом підприємства «Сумбуд».  Адвокат Путій виступає заявником у справі про начебто вимагання хабаря головою Господарського суду Сумської області Олександром Коваленком у  керівника компанії «Сумбуд».

Тобто працівник фірми «Федорченко» заявляє про вимагання хабаря з керівника конкурентної компанії «Сумбуд».  Що цікаво, дізнавшись про цю історію, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київщини вирішила притягнути адвоката Павла Путія до відповідальності у вигляді припинення його адвокатської діяльності та виключення із реєстру адвокатів України. Пану Путію вдалося оскаржити це рішення комісії в суді, і він залишився адвокатом.

Хто ще?

Також отримати мантії суддів Вищого антикорупційного суду забажали три судді Охтирського міськрайонного суду: Наталя Мовчан, Оксана Олійник і Тамара Ярошенко. Двоє суддів із Сум – суддя Сумського окружного адміністративного суду Євген Кравченко і суддя Зарічного районного суду Сум Євгеній Янголь. Один суддя з Тростянця – Віктор Маслов. І адвокат із Шостки Сергій Риков.

На посади суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду претендують двоє суддів від Сумщини;:

– Васянович Володимир Михайлович, суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області у відставці;

– Рунов Володимир Юрійович, Апеляційний суд Сумської області, суддя.

Ілюстративне фото/Фото: tsn.ua

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: