метизная компания

Підприємців Сумщини, що працюють в туристичній сфері, навчають усім тонкощам організації фестивалів

Суспільство | 15:24, 20.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

В області проходить форум «Роль малого та середнього бізнесу у розвитку фестивального туризму на Сумщині»

Виступаючи на форумі, заступник голови облдержадміністрації Олександр МИЛАШ зазначив: «Розвиток туризму сьогодні є одним із пріоритетів Сумської області, особливо, якщо говорити про об’єднані територіальні громади, де цей напрямок може суттєво збільшити місцеві бюджети. І я вважаю, що цей форум надасть можливість представникам малого та середнього бізнесу, які мають бажання організовувати фестивалі та обслуговувати їх відвідувачів, в тому числі і фестивальним агенціям, туроператорам, турагентам, готельно-ресторанний бізнес, майстри народних ремесел, виробникам сувенірів, власникам зелених садиб на Сумщині, отримати знання від спеціалістів Всеукраїнського рівня та підвищити свою професійну компетентність».

За словами начальника відділу промоції і туризму облдержадміністрації Юрія ГЛАДЕНКА, фестивальний туризм – це інноваційна форма організації дозвілля туристів, проте завдяки масовості та зростанню популярності останніми роками він стає невід’ємною складовою життя суспільства.

«Усі ви знаєте, що за результатами попередньо налагодженої співпраці і діалогу між представниками влади, громадськості, бізнесу щодо питань розвитку фестивального туризму планується ряд туристично привабливих заходів протягом року на території області, серед яких – гастрофестиваль «Слобожанські смаки», фестивалі історичної реконструкції «Конотопська битва» та «Стара фортеця» Подорож крізь століття», національно-патріотичний фестиваль козацьких бойових мистецтв «Калнишева рада»; спортивний фестиваль «Нескучний ВелоFEST», фестиваль сімейного дозвілля «Fish Фест», «Схід рок» та ряд інших цікавих фестивальних подій», – повідомив він.

Один із організаторів форуму, керівник Центру підтримки бізнесу в місті Суми Тарас САВЧЕНКО висловив сподівання, що захід сприятиме формуванню позитивного іміджу області на всеукраїнському та міжнародному рівні, залучення більшої кількості фестивальних подій у Сумській області та збільшення туристичного потоку.
А знаний в Україні експерт із фестивального менеджменту Олег ДЕМЧУК під час туристичного форуму на Сумщині наголосив, що фестивалі – це спроба змінити себе, змінити світ і територію.
За його словами, саме завдяки фестивальному туризму сьогодні є успішними і популярними в світі Італія (Венеціанський карнавал), Іспанія, яка славиться коридою, а родзинкою Німеччини є фестиваль пива «Октоберфест».

«176 років поспіль проводиться фестиваль «Октоберфест». Він «заробляє» 75 мільйонів євро щороку. Протягом трьох-чотирьох днів люди купують пиво за значно дорожчою ціною, ніж завжди, але вони готові платити за традиції, атмосферу, за бренд. На останній фестиваль приїхали відвідувачі з 67 країн світу. Теж можна сказати і про Венеціанський карнавал, який проходить в Італії 500 років», – розповів Олег Демчук.

В Україні заходом, що є справді візиткою країни, є Terra Heroica у м. Кам’янець-Подільський – один із наймасштабніших на терені Східної Європи тематичних військово-історичних фестивалів. За три дні на цю територію заходило інвестицій в сумі 1 мільйон доларів. Саме стільки коштів залишали там туристи.

«Я бажаю, щоб і у вашій області зароджувалися ті магніти, які заохочували відвідати Сумщину», – додав експерт.

Форум «Роль малого та середнього бізнесу у розвитку фестивального туризму на Сумщині» зібрав голів громад, представників туристичного бізнесу, громадських активістів, аби вони повчилися у відомих майстрів організації фестивалів.
Зокрема, керівник команди «Сумифест» Андрій ЛЮБЧЕНКО повідомив, що фестивальною діяльністю разом зі своєю командою займається досить активно і уже невдовзі дивуватиме сумчан новими заходами – фестивалем італійської булочки, що проходитиме 29 червня, та «Октоберфестом», який буде розпочато в Сумах одночасно із візитівкою Німеччини – фестивалем у Мюнхені.

«Я тут для того, щоб повчитися, як вдосконалити фестивальний напрямок на Сумщині, щоб нашу область вивести в ТОП фестивальних міст України», – розповів він.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: