СумБуд
метизная компания

ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області попереджає про правову відповідальність за невиконання вимог карантину

Суспільство | 09:21, 10.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

Спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області неодноразово виявляли грубі порушення і повне ігнорування протиепідемічних вимог під час торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами.

Нагадаємо, у мережі магазинів «Сам маркет» виникнув спалах коронавірусної інфекції. Однією з причин поширення інфекції було саме недотримання правил гігієни та протиепідемічних заходів. Зокрема, під час візуального огляду магазину, спеціалісти виявили ряд порушень протиепідемічних вимог в зоні розташування касових апаратів торгової зали (відсутність антисептиків для обробки рук касирів, відсутність деззасобів для дезінфекції контактних поверхонь, не проведення в регламентованому часовому режимі дезобробки контактних поверхонь в зоні касових апаратів). У магазині відмовились усунути порушення. Як наслідок, відділ правового забезпечення підготував та направив листи до органів Національної поліції з вимогою спільно зі спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області провести перевірку діяльності магазину «Сам маркет» та за результатами перевірки притягнути до відповідальності винних осіб.

Ще один випадок грубих порушень виявили у м. Буринь. У «торговий четвер» по вул. Ринкова здійснювалась торгівля непродовольчими товарами з грубим порушенням Тимчасових рекомендацій щодо протиепідемічних вимог при здійсненні торгівлі непродовольчими товарами, в т.ч. в магазинах, зокрема розміщених у торгівельно-розважальних центрах, а також на непродовольчих та змішаних ринках на період карантину. Спеціалісти зафіксували наступні порушення: на входах не проводилось вимірювання температури безконтактним термометром у відвідувачів; місця для обробки рук антисептиками не облаштовані, диспенсери відсутні; не витримується площа на одного відвідувача 10 квадратних метрів; не організовано перебування та очікування черги покупцями з дотриманням соціального дистанціювання 1,5 м.

Враховуючи вищезазначене, у зв’язку з невиконанням своїх посадових обов’язків з дотримання протиепідемічних вимог щодо торгівлі непродовольчими товарами по вул. Ринкова в м. Буринь з боку директора КП «Буринь-теплосервіс» та Буринського міського голови, відділом правового забезпечення подано заяву про вчинення кримінального правопорушення до ГУНП в Сумській області та Сумської обласної прокуратури.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області ще раз нагадують, що за порушення правил та норм, що встановлені з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними передбачена кримінальна відповідальність згідно ст. 325 Кримінального кодексу України.
Закликаємо власників магазинів продовольчої групи неухильно дотримуватись правил протиепідемічних заходів та карантинних обмежень, оскільки нехтування ними під час епідемії загрожує здоров’ю громадян та появі нових осередків спалахів коронавірусної інфекції.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: