ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Лайфхак для абітурієнта: як обрати свою ідеальну спеціальність?

Суспільство | 14:11, 14.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

Вважається, що до середини літа всі випускники шкіл вже визначились зі своїми майбутніми спеціальностями та готуються подавати документи в обраний виш. На практиці ж близько 15% вступників вагаються із вибором до останнього. І на це є кілька об’єктивних причин: невпевненість у власних бажання та бажаннях своїх батьків, страх «не потягнути» навчання на тій спеціальності, яку б хотіла мати молода людина, невизначеність майбутнього (чи буде обрана професія актуальною після закінчення вишу?), тощо.

Допомогти тим, хто має подібні вагання може сервіс, розроблений на сайті Сумського національного аграрного університету. Він дозволяє на основі вибору успішно зданих предметів ЗНО обрати спеціальність, яка найбільше підходить вступнику. Для цього необхідно зазначити ті предмети ЗНО, які вступник склав найкраще. Програма підбере перелік спеціальностей, на які можна вступити. Наприклад, якщо найвищі бали було отримано з української мови та літератури, математики та фізики, то, вірогідно, найкраще вдасться вступнику навчання на спеціальностях, пов’язаних з будівництвом, транспортними технологіями, інформаційними системами, тощо.

Звісно, підбір спеціальностей здійснюється приблизно, особисті побажання та мрії вступника відіграють далеко не останню роль у виборі майбутнього. Однак, варто звернути увагу на такий підбір та додатково проконсультуватися зі спеціалістом приймальної комісії.

Можливо, ваше успішне майбутнє чекає на вас там, де ви зовсім не очікуєте.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: