метизная компания

19% випадків раку на Сумщині — у запушеній стадії: лікар про вплив війни на онкологію

 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині нині перебувають на обліку понад 39 тисяч онкохворих. У Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози The Sumy Post дізнався скільки людей в області захворіли на рак протягом останніх 9 місяців; яка спостерігається смертність, серед хворих на рак; скільки зафіксовано випадків захворювання найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок та як на перебіг онкохвороби вплинула війна. 

За статистичною інформацією редакція звернулася до Ігоря Шумкова, заступника головного лікаря з організаційно-методичної роботи Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

Вдалося з’ясувати, у 2022 році в Сумській області вже зареєстрували 2 415 (у 2021-му році 3 290) нових випадків ракових захворювань. Загалом на обліку перебувають 39 300 (у 2021-му році 27 900) хворих. У 2021-му році від раку померли 1593 людини. За 9 місяців поточного року в області виявили рак молочної залози у 276 пацієнтів, за минулий рік – 386.

Як зазначив лікар Ігор Шумков в області збільшилася кількість випадків, коли пацієнти звертаються до онколога вже під час запущеної стадії раку.

«Значно збільшилася кількість запущених випадків хвороби. На цей показник, однозначно, вплинула війна. Люди тривалий час перебували в окупації, або ж переховувалися від війни в інших областях, країнах і через це не змогли вчасно відвідати лікаря. Спостерігаємо чимало випадків вже відразу на 4-й стадії, на жаль», — розповідає Ігор Шумков.

Протягом 2022-року на Сумщині зафіксували 457 випадків (19%) захворювання у запущеній стадії, тим часом торік ця цифра була значно меншою — 302 випадки (12%). Виявлення запущеного раку на III-IV стадіях у 50% випадків закінчується летально. Проте при виявленні захворювання на I стадії вилікуються повністю 95% пацієнтів, на II стадії – 80%.

Питання, чи може перенесений стрес спричинити рак у майбутньому, залишається відкритим. Дані деяких досліджень свідчать про наявність такого зв’язку. Як ідеться у статті  д. мед. н., професор, завідувач кафедри онкології О.О. Ковальова «Війна та рак», хронічний стрес може викликати хвороби, зокрема рак:

«Протягом життя люди постійно переживають періоди надмірного стресу через глобальні проблеми, епідемії та війни. Гострий стрес, який є неминучою частиною повсякденного життя, допомагає долати надзвичайні ситуації. Хронічний стрес може поставити під загрозу здоров’я. Потенційні негативні наслідки хронічного стресу включають безсоння, шлунково-кишкові розлади, тривогу, депресію, а також підвищений ризик виникнення серцево-судинних, психічних захворювань і раку».

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: