СумБуд
метизная компания

Суми отримали 10 кисневих апаратів

Суспільство | 09:07, 17.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

“Суми отримали та ввели у експлуатацію 10 апаратів системи СРАР. Їх використовують для лікування різноманітних типів дихальної недостатності шляхом вентиляції легень. Вони обійшлися місту у 1 мільйон 750 тисяч гривень”,  – повідомляє Суспільне.

За договорим, їх мали поставити до 15 квітня, привезли – на день раніше. П’ята міська лікарня – одна з тих, хто отримав апарати. Там такими користуюся останні півроку. До цього два таких придбала лікарня. Наразі матимуть сім апаратів.

Перевага апарата в тому, що він може застосовуватися не тільки у відділеннях інтенсивної терапії, а у будь-якому відділенні, де є централізована подача кисню, розповів завідувач відділення реанімації та інтенсивної терапії Ігор Бандура.

“Його можна під’єднати до пацієнта і він досить простий у налаштуванні. Але дає суттєвий ефект при респіраторній підтримці пацієнта. За великим рахунком, персонал налаштовує тільки швидкість подачі потоку цієї киснево-повітряної суміші, якої потребує пацієнт. Із ШВЛ набагато складніше процедура, вона потребує досвідченого персоналу. Це однозначно лікар-анастезіолог досвідчений, який може правильно налаштувати ці параметри ШВЛ для того, щоб не зашкодити пацієнту”, – сказав лікар.

Розподілили апарати так:

  • 5 лікарня – 250 ліжок – 5 апаратів
  • 4 лікарня –30 ліжок – 3 апарати
  • ЦМЛ – 50 ліжок – 2 апарати

Апарати розподілили за кількістю ліжок і наскільки обладнані такою технікою вже лікарні, пояснила начальниця міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко.

“Допомога медичним працівникам у наданні хворим із тяжким перебігом захворювання. Це менш травматична процедура ніж підключення до апарату штучної вентиляції легень, це подача кисню під великим тиском, що дозволяє надати допомогу тим, хто її потребує саме кисневозалежні пацієнти”, – додала вона.

Чи купуватимуть ще апарати системи СРАР, у міському управлінні ще не знають, це залежить від ситуації з COVID-19 у Сумах, сказала Олена Чумаченко.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: