Пані Юлія — переселенка з Донецька. За фахом — психолог. Нині тимчасово перебуває на обліку у службі зайнятості та працює у “Пункті незламності”. Розповідає — за день надає допомогу кільком десяткам людей.
“Люди приходять, мої обов’язки їх обігріти, напоїти чаєм, гостинно зустріти. Вони мають змогу тут зарядити телефон, якщо немає світла, бо в нас є генератори. Також ми можемо надати першу медичну допомогу, у нас все для цього є”, – розповідає жінка.

“У нас відведені зони для харчування, зарядки гаджетів і перебування. У нас створено таких 5 кімнат і всі вони забезпечені необхідним. Є і простирадла і матраци, і подушки. Чайники, сковороди, запаси питної води”, – розповіла відповідальна за “Пункт незламності” Світлана Москальова.

Загалом, за інформацією обласного департаменту цивільного захисту населення, на Сумщині створені та мають цілодобово приймати відвідувачів понад 270 “Пунктів незламності”. За словами заступниці директора обласного центру зайнятості Лідії Павлик, чергуючи люди, які втратили роботу отримують за це оплату – 6700 гривень.
“Ми співпрацюємо з громадами і на даний час у нас працевлаштовано близько 150 осіб на чергування у більш ніж 10 громадах. Зараз ми домовляємось з керівниками громад і близько 28 громад потребують таких працівників на “Пунктах незламності”, – розповіла заступниця директора Сумського обласного центру зайнятості Лідія Павлик.
За словами Лідії Павлик, нині на Сумщині 26 тисяч людей мають статус безробітних. Впродовж минулого року близько 12 тисяч осіб знайшли роботу за допомогою служби зайнятості.