метизная компания

На Сумщині вода нормальної якості, яка не потребує очищення хлором

Суспільство | 14:42, 20.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

Саме тому жителі області, в тому числі й обласного центру, не відчують незручностей через припинення роботи найбільшого в Україні виробника рідкого хлору ПАТ «Дніпроазот»

Про це зазначив під час засідання комісії ТЕБ та НС очільник області Микола КЛОЧКО.

Голова облдержадміністрації заслухав головного інженера КП «Міськводоканал» Йосипа ТИСІВСЬКОГО, який зазначив, що Сумам пощастило, адже вода питна є артезіанською і не підлягає знезараженню.

«Ми лише проводимо дезінфекцію після промивання резервуарів раз на рік, на що використовуємо хлорне вапно, яке у нас є у повному обсязі на цей рік. Крім цього ми знезаражуємо тільки стічні води. Щомісяця на ці потреби ми використовуємо в середньому 1,2 тонни рідкого хлору. Наразі у нас запас цих реагентів є до вересня. Тому загрози для Сум я не бачу», – говорив Йосип Тисівський.

За словами заступника начальника відділу технічного розвитку та енергозбереження Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Юрія ЯНІШЕВСЬКОГО, жоден водоканал в області не використовує рідкий хлор для очищення питної води.

Крім того, КП «Сумиміськводоканал» сам вирішив відійти від небезпечного хлорного реагенту і перейти на гіпохлорид.

«Ми розробили проект, пройшли експертизу і станом на сьогодні потрібно 2,6 мільйона гривень, щоб запустити процес. І тоді ми взагалі не будемо залежні від рідкого хлору. Тому я прошу вас, Миколо Олексійовичу, звернутися до міського голови Міста Суми, щоб він знайшов кошти і ми втілили цю програму в життя», – додав Йосип Тисівський.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко доручив внести цю пропозицію до протоколу засідання комісії ТЕБ та НС.

Нагадаємо, 15 червня головний виробник рідкого хлору в Україні ПАТ «Дніпроазот» припинив свою роботу. Тому всі водоканали, які використовують рідкий хлор для знезараження питної води, залишилися сам на сам зі своїми проблемами. Наразі тривають перемовини із посольствами країн, які виготовляють рідкий хлор, зокрема з Румунією, Польщею, Узбекистаном, Казахстаном щодо поставки рідкого хлору в Україну.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Реклама

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: