метизная компания

Активісти створили сайт “Стоп совок!” – у Сумах два недекомунізованих об’єкти

Суспільство | 22:28, 5.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

В Україні створили сайт «Стоп совок», що дозволяє інформувати про недекомунізовані об’єкти в різних регіонах країни

Процес позбавлення впливу тоталітарної ідеології розпочався в Україні ще в далекому 1991 році знесенням монументу Жовтневій соціалістичній революції в Києві. Початок Революцїї гідності та подальша військова агресія Російської Федерації значно активізували його, надавши масового характеру, та зробили одним з наріжних каменів в питанні цивілізаційного вибору українського народу. Вирішальне значення має прийняття Верховною Радою України у 2015 році Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». Проте в багатьох випадках процес «декомунізації» наштовхнувся на мовчазний спротив прорадянської бюрократичної машини. «Стоп совок!» покликаний за допомогою небайдужої громадськості змусити чиновників до виконання Закону України та довести процес очищення від тоталітарної спадщини до логічного завершення, – пишуть творці сайту.

За задумом, кожен відвідувач може залишити відгук про недекомунізовану споруду чи пам’ятник у своєму населеному пункті та посприяти в реалізації законів про декомунізацію.

Загалом, карта показує, що у Сумах та поблизу обласного центру є два недекомунізованих об’єкти. Один з них на Привокзальній вулиці. Наразі ці об’єкти не отримали ніякої реакції від влади.

За інформацією творців сайту, наразі в Україні залишаються недекомунізованими ще сотні об’єктів.

Трибуна

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: