метизная компания

Акція до всесвітнього дня протидії торгівлі людьми пройшла у місті Суми

Суспільство | 10:23, 31.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

У всесвітній день протидії торгівлі людьми правозахисники, поліція та працівники соцзахисту організували спільну акцію. У формі гри перехожі спробували вирішувати ситуацію, де вони самі, рідні чи знайомі, потрапляють у рабство. Кинувши камінець охочим перехожим організатори акції пропонували вирішити ситуацію, яка теоретично могла статись з ними чи рідними. Якщо ж людина не знала правильної відповіді – їй на місці надавали необхідні документи.

“В нашій системі й по Україні є телефонні номери, гарячі лінії куди можна звернутися. Також, ми перш за все радимо людям, якщо їхні рідні, близькі від’їжджають за кордон на заробітки, то вони повинні знати й цікавитися де ці родичі перебувають, якщо вони тривалий час виходять на зв’язок, то надати їм контакти куди звернутися в правоохоронні органи, систему безоплатної правової допомоги. Також, якщо людина вже перебуває за кордоном і в неї немає близьких на Україні, куди вона може звернутися – це консульства», – розповіла Валентина Волобуєва, заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області .

Лінія поліції – 102 – є теж тим номером, куди можна звертатись за допомогою.

«Дати фото, дати прикмети людини для того, щоб в найкоротші строки почати розшукувати. Тому що в більшості випадків саме лічені хвилини як раз і вирішують питання для того, щоб знайти людину. Її так само можуть незаконно викрасти й от саме завчасне повідомлення на лінію 102 є запорукою подальшого успіху. Також, передбачена кримінальна відповідальність, яка передбачає статтю 149 ККУ, санкція даної статті передбачає собою позбавлення волі від 3 до 8 років», – повідомив Олег Сологуб, речник управління патрульної поліції в Сумській області.

Всесвітній день протидії торгівлі людьми світова спільнота почала відзначати з 2014 року, аби привернути увагу громадськості до цього злочину та активно йому протидіяти.

«До нас потрапляли люди, які опинилися в рабстві саме на окупованій території. Ми далі їх перенаправляли й далі з ними працювали спеціалісти. На жаль, люди думають, що якщо справа йде про торгівлю людьми, то люди думають, що це тільки примусова праця. Це не так. Ще є форми торгівлі людьми як жебрацтво, сексуальна експлуатація, військових конфліктах, кримінальних і збройних конфліктах», – зауважила  Наталія Єсіна, помічниця координатора приймальні української гельсінської спілки з прав людини.

Ті люди, які вже потрапили до такої ситуації – мають змогу отримати статус постраждалої особи й оформити одноразову допомогу.

«Три прожиткових мінімуми для вікової категорії, тобто якщо це дитина постраждала до 6 років, від 6 до 18, особа працездатного віку, то це буде ще більша сума. До департаменту соцзахисту у минулому році звернулись 4 особи за отриманням одноразової соціальної допомоги. У цьому році з початку року звернулось лише дві особи з таким статусом, оскільки сам статус особи постраждалої від торгівлі людьми встановлюється після подання документів до сумської обласної державної адміністрації», – повідомила Олена Родінка, в.о. заступника директора департаменту соціального захисту населення Сумської міськради.

UA: СУМИ

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: