метизная компания

Анатолій Єпіфанов: Свого часу медицина була доступною та добре фінансувалася. Це треба повернути

Суспільство | 09:00, 14.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Візит лікарів світового масштабу відбувся 11 вересня на базі Сумського обласного клінічного кардіодиспансеру. Фахівці Інституту серця МОЗ України на чолі з директором, всесвітньовідомим кардіологом Борисом Тодоровим провели безкоштовний прийом пацієнтів зі всієї області. Це відбулося завдяки соціальній програмі «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини», що підтримується Благодійним фондом Андрія Деркача «Наше майбутнє».

Понад 25 тисяч життів за роки свого існування охопив проєкт «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини» області. Наші земляки мають змогу проконсультуватися у всесвітньо відомих лікарів. Столичні кардіологи, мамологи, ендокринологи та дитячі ортопеди проводять безкоштовні виїзні прийоми у всіх куточках області.

«Наше знайомство з Сумами почалося сім років тому. Ми приїхали подивитися, в якому стані знаходиться кардіологічна служба. І жахнулися від того, що Суми був єдиним обласним центром, де взагалі не було програми «Стоп інфаркт». Тут інфаркт лікували як в 50-ті роки, і як результат помирав кожен п’ятий пацієнт з таким важким діагнозом», – говорить кардіохірург і директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров.

Відомий кардіохірург змушений був звернутися до народного депутата Андрія Деркача, з проханням налагодити кардіослужбу в області. Завдяки його допомозі вдалося закупити сучасний ангіограф. Фахівці столичного Інституту серця впродовж семи років приїздили у Суми своєю бригадою та робили безкоштовні операції. За ці роки підготовлена потужна місцева бригада лікарів – кардіологів, функціоналістів, кардіоритмологів. Результат – врятовані життя сотень людей, а смертність знизилася з 18 до 3,5%.

В цілому ж, з майже 25 тисяч українців, яким допомогла соціальна програма «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини» понад 5 тисяч – проконсультовано київськими кардіологами Інституту серця МОЗ України в області, ще 5 тисяч – мамологами та онкохірургами Київського інституту клінічної радіології, понад 12 тисяч дітей – обстежено дитячими ортопедами Національної медичної академії імені П. Л. Шупика тощо.

«Я дуже хочу, щоб і мешканці обласного центру обслуговувалися у філіях сучасних клінік, які могли б відкритися у Сумах, – заявила начальник управління культури Сумської облдержадміністрації Олена Мельник, – Щоб медичні працівники відчували турботу про галузь і себе особисто».

Вона переконана, що місцева влада має створити всі умови для відкриття в обласному центрі філій найкращих вузькопрофільних клінік та інститутів.

«Питання медицини в районах Сумської області – дуже болюче. Багато хто пам’ятає, як медицина фінансувалася державою та була доступною для людей в часи мого керівництва областю. Усі жителі районів Сумщини були забезпечені медичними закладами, а зараз вже більше ніж половини лікарень немає. Аби навести лад у будь-якій сфері, треба на ній розумітися. У складі «Нашого краю» я бачу справжніх фахівців, які дійсно хочуть розвивати нашу область», – говорить почесний громадянин міста Суми, голова обласної адміністрації та обласної ради в 1992 -1999 роках Анатолій Єпіфанов.

Анатолій Єпіфанов переконаний, що в новообраній обласній раді численна фракція «Нашого Краю» доб’ється фінансування з обласного бюджету проєкту, зразком якого стане програма «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини». А отже, здоров’я жителів області буде постійно у центрі нашої уваги.

Лідер «Нашого Краю» Сумщини Андрій Деркач говорить, що чинна влада неспроможна розв’язувати таке важливе питання, як охорона здоров’я.

«Сумська медицина взагалі не бере участь у житті людей, її потрібно перезавантажити та поставити у керівництво адекватних людей, – переконаний Андрій Деркач. – На жаль, сьогодні вона вся побудована на принципі відмивання грошей. Я вже наводив приклад відкритої кримінальної справи по закупівлі по завищеній ціні апаратів штучної вентиляції легень. Це 17 мільйонів гривень. І де ці прилади? Покриваються пилом на складах. А чи не подумав хтось із цих недопрофесіоналів, які опікувалися закупкою ШВЛ, чи є на Сумщині достатня кількість фахівців здатних працювати з цими апаратами?».

Лідер «Нашого краю» Сумської області Андрій Деркач вважає, що змінити ситуацію та врятувати людей зможуть лише люди справи у владі, команда справжніх господарників та професіоналів. Особистості, які не байдужі до проблем українців.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: