метизная компания

Андрій Кисіль: «Йододефіцит таки є. У чиновників…»

 Поділитися

Поділитися в

Не думати про медицину у нашій країні неможливо. З кожної праски ми щодень чуємо переможні реляції: скільки-то жителів області вже уклали договори з сімейними лікарями, скільки-то доз вакцини уже відправили у різні регіони, скільки-то лікарняних закладів вже оптимізували й скоротили койкомісця.

Ура, Уляна Супрун розповіла, як правильно їсти сало (наче кожен українець не знає цього з пелюшок) та чи не шкідливо часом сидіти з схрещеними ногами. Ура, туберкульоз будуть лікувати амбулаторно, а не тримати заразних людей у спеціалізованих стаціонарах, де вони не можуть спілкуватися з сусідами, родичами і знайомими! Ура, запропоновано внести зміни до законодавства, щоб в Україні продавалася лише йодована сіль, бо у населення масовий йододефіцит…

Йододефіцитом та його наслідками, що стосуються роботи мозку, таки страждають багато українців – і це особливо помітно перед виборами.

Але складається враження, що в першу чергу він впливає на чиновників від медицини, які приймають оці доленосні рішення, та їх уважну аудиторію. Бо ж усім іншим відомо, що є хвороби, при яких йод протипоказаний. А при використанні йодованої солі для гарячих страв до 60% йоду втрачається – а от неприємний присмак залишається.

Тому лікарі дореформених часів рекомендували використовувати йодовану сіль лише для приготування салатів та холодних закусок. Але чи ж можна дати людям право самим обирати, коли використовувати йодовану сіль, а коли – звичайну? Це ж повністю позбавить МОЗ можливості зімітувати ще одну надзвичайної важливості перемогу над здоровим глуздом!
Власне кажучи, всі ці «реформи» були б дуже смішними, якби не одне «але». Ця жуйка для мозку, яка масово тиражується нашими, так би мовити, ЗМІ, служить димовою завісою, за якою дуже важко побачити конкретні наслідки цього реформування. А вони більш ніж сумнівні. І щоб це зрозуміти, досить звернути увагу на дещо інші новини. З постійною регулярністю у тих же ЗМІ і соцмережах з’являються благання про допомогу коштами тій чи іншій людині на ліки або на операцію. Про збори на лікування – звичайне лікування в лікарні, не за кордоном, а в Сумах, – онкохворих дітей та дорослих і говорити не доводиться. Тобто люди, які перебувають у муніципальній лікарні в критичному для здоров’я стані, можуть просто вмирати, якщо не мають коштів на лікування. Це такі реформи нам потрібні?
Здається, невчасно МОЗ взявся за йододефіцит. Раптом йодована сіль і справді допоможе – і люди зможуть проаналізувати, які саме реформи над ними проводять, і які наслідки цих реформ є уже зараз .
Далі буде…

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: