СумБуд
SMR
метизная компания

Андрій Кисіль: «Не чекайте кращого життя! Відмовляючись від свого права на вибір долі країни, ви рухаєте її до прірви»

Суспільство | 10:05, 19.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Право вибору людина отримує вже від народження: і обирає собі одяг, їжу, друзів, де жити, ким працювати… З цим вибором люди прекрасно справляються і не чекають, що за них його зробить хтось інший. А от у політичному житті, на жаль, по-іншому: від виборів до виборів відсоток громадян, які хочуть реалізувати своє право обирати майбутнє свого міста, області і країни, залишається вкрай низьким. Зневажливо наші люди ставляться до виборів і брати в них участь не хочуть.
Причин такого ставлення до виборів експерти називають багато – але найважливіші з них, на мій погляд, тотальна недовіра до влади і звичайна лінь. Можна знайти собі безліч виправдань, розповісти про «Все одно від нас нічого не залежить, все відомо наперед», «Там точно будуть черги, а в мене немає часу», «Там все одно немає за кого голосувати» – але це будуть саме, як то кажуть, «відмазки».

А справжня причина – то небажання думати, читати програми кандидатів, аналізувати, що в них написано, брати на себе відповідальність за своє рішення, яке може бути помилковим…

Легше махнути рукою на це все, сказати: «Я нікому не довіряю» і займатися своїми страшенно важливими справами, не забуваючи час від часу лаяти погану владу та тих, хто її вибрав.
Зараз дуже важко залишитися осторонь від виборів президента. Передвиборчі перегони вже розпочато, кандидати та їх прихильники з запалом стараються втопити одне одного і позбавити довіри виборців, зі ЗМІ і бігбордів на нас дивляться портрети з ласкавими та суворими обличчями. Із найпривабливішими обіцянками – які, як влучно кажуть у народі, «дурневі радість».

І за кожним з цих портретів і гасел – доля країни, вектор розвитку чи деградації, який стане можливим внаслідок наших дій чи бездіяльності.

Українці протягом століть робили цей вибір – з ким дружити і мати спільну справу, від кого захищатися, не шкодуючи життя, з ким зберігати мирні стосунки. Соборність, об’єднання України було вибором нації, як і її незалежність. Чому ж зараз ми відмовляємося від права вибору – навіть не заради якоїсь вигоди, а просто так, бо нам важко трішечки покрутити мізками та подолати 300 метрів шляху до виборчої дільниці?
Адже саме велика кількість кандидатів, багато з яких мають своїх прихильників, говорить про те, що результат виборів може бути непередбачуваним. І значить, Україна таки отримає новий шлях – і нове майбутнє. Все, що для цього потрібно – не сидіти вдома, зачаївшись в очікуванні, доки вибір зробить хтось інший. Не чекати, доки цей хтось приведе до влади «доброго царя», який раптом почне турбуватися про вас і дасть вам краще життя. Не дати скористатися своїм голосом для фальшування виборів – бо ми ж усі добре розуміємо, що без таких спроб не обійдеться. Занадто багато зараз стоїть на кону у тих, хто прагне влади над країною і її народом, влади над нами усіма і можливості вирішувати за нас.
Хочете кращого життя для себе? То почніть діяти вже зараз. Обміркуйте, якою ви бачите свою країну у майбутньому, щоб вам хотілося в ній жити і ростити дітей. Яким має бути напрямок її розвитку? І знайдіть ту політичну силу, яка окрім гучних гасел пропонує цей шлях – і конкретні дії, направлені на розбудову країни, відновлення її із занепаду. Якщо ваша мета співпадає – ідіть на вибори і голосуйте.
Я не буду закликати вас віддати свій голос за того чи іншого кандидата. Я поважаю ваше право вибору і не хочу нікому нав’язувати свою думку.

Все, до чого я прагну – щоб людей, яким небайдужа доля країни і напрямок її розвитку, було набагато більше, ніж ми бачили дотепер. Щоб саме ці люди формували майбутнє України.

А воно в будь-якому разі розпочинається з виборів президента – і значить, саме час робити свій вибір. Зараз, а не вранці перед голосуванням. І нехай цей вибір буде зваженим та обачним – бо у нашого народу вже не залишилося ресурсів для експериментів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: