метизная компания

“Армія відновлення”: на Сумщині до суспільно корисних робіт залучили 499 безробітних

Суспільство | 21:29, 15.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Як повідомили в Мінекономіки в Сумський області до суспільно корисних робіт залучили 499 безробітних.

А загалом в Україні до таких робіт було залучено 1036 осіб, які мають статус безробітного. Про це свідчать оперативні дані Державної служби зайнятості.

«Ми розглядаємо цей процес, як механізм переходу людини зі статусу безробітного в статус зайнятої особи. Виконуючи суспільно корисні роботи, безробітний не тільки буде отримувати зарплату, більшу ніж виплати по безробіттю, але й приносити користь суспільству, що дуже цінно, особливо в ці турбулентні часи. Збільшиться купівельна спроможність таких громадян, а відтак і зростатиме потреба у виробництві товарів та наданні послуг, що приведе до створення нових робочих місць», – пояснила сенс нової ініціативи заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Наразі до суспільно корисних робіт залучають безробітних в 5 областях України. Найбільша кількість таких громадян зафіксована в Сумський області – там таким чином роботою забезпечили 499 безробітних; Київська область – 209; Чернігівська область – 176; Донецька область – 107; Полтавська область – 45.

Ще у двох регіонах – Рівненській та Волинській областях – розглядається можливість залучення безробітних до суспільно корисних робіт найближчим часом.

Види суспільно корисних робіт, в залежності від регіону, можуть різнитися. Найчастіше людей залучають до: укріплення дамб, розчищення узбережжя біля водойм та річок, заготівлі дров для населення, розвантаження гуманітарної допомоги, облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття, ремонтно-відновлювальних робіт у приміщеннях соціальної сфери, упорядкування, відновлення та благоустрою міст, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів, проведення ремонтно-відновлювальних робіт (насамперед робіт, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності громад).

Нагадаємо, що участь в суспільно корисних роботах з боку безробітних є добровільною. Оплата такої праці не може бути нижчою за мінімальну зарплату, яка на сьогодні складає 6700 грн. Крім того, такі роботи можуть дофінансовувати з обласних бюджетів. Тобто оплата за їх виконання може бути більшою.

Нагадаємо, Сумщині виділили 7 млн грн на оплату безробітним суспільно корисних робіт.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: