метизная компания

«Без Лук’яненка завод зникне»: сумчани мітингували під судом

Суспільство | 15:43, 10.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах близько тисячі сумчан прийшли під апеляційний суд на мирну акцію. Під гаслом «Директор, ми з тобою» співробітники АТ «СМНВО-Інжиніринг» підтримували керівника Володимира Лук’яненка. Саме у час акції у будівлі суду мали розглянути його апеляцію, але суд відклав засідання у справі Лук’яненко. Ситуація, яка склалася навколо підприємства, ще більше ускладнює процес виплати боргів заводчанам. Якщо ж завод зупиниться, сумчани не отримають свої гроші.

«Ми вийшли захистити свій завод та його директора, який за два роки підняв його на ноги. Якщо завод зупиниться – не буде доходу у бюджет, нічим буде платити борги по зарплаті, не буде половини Сум! Зараз тут стоять й ті ж люди, яким не заплатили й у 2017-му році, й у 2018-му й вони усі зараз заробляють на свій борг, щоб його повернули. Іншого виходу немає, гроші треба заробити і тоді тільки буде можливість повернути заборгованість по зарплаті», – наголосив Владислав Соцков, голова заводської профспілки «Машметал».

Мітингувальники одностайні у думці, що процеси, які створюють негативний імідж заводу, зведуть нанівець усі намагання керівництва та робітників відновлювати роботу та продовжувати забезпечувати місто робочими місцями.

Заводчани впевнені, що без Лук’яненка завод зникне. Колектив 7-го цеху прийшов на акцію, аби відстояти право на роботу:

«Без цього керівника завод зникне. Ми боремося за те, щоб у нас була праця, заробітна плата. Тут ми відстоюємо наше майбутнє!»

Із плакатами «Припиніть знищувати завод, дайте працювати Лук’яненку», «Не віднімайте роботу у 5 тисяч сумчан» містяни близько години намагалися відстояти своє право на роботу, адже більше частина присутніх усе життя пропрацювали на цьому заводі та іншого місця для роботи цих людей у місті немає.

Анатолій Романов пропрацював у цеху «РЕО» 27 років. Чоловік впевнений, що лише за керівництва Лук’яненка завод зможе працювати:

«Лук’яненко все ж почав підіймати завод з колін. У тому стані, у якому він був до його приходу, він би довго не протримався. Заводу фактично вже не було. Нещодавно я хворів на коронавірусну хворобу, завод мені виплатив гроші за 5 днів лікарняного, а фонд соціального страхування не заплатив нічого. Та і куди ще я зараз можу влаштуватися на роботу у своєму віці, крім заводу. Я  вважаю, що він дає людям шанс на виживання».

Нині на заводі працюють близько 5000 сумчан, які отримують заробітну плату та можуть утримувати свої родини, не виїжджаючи за кордон. АТ «СМНВО-Інжиніринг» є платником податків до місцевого бюджету, позбавлення цих коштів може призвести до погіршення економічного становища усього міста.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: