метизная компания

Без прибирання класів, двох змін, старих комп’ютерів та чипсів: що змінить новий санітарний регламент у школах Сумщини

Освіта, Суспільство | 10:59, 3.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

На брифінгу в Сумській облдержадміністрації розповіли про запровадження нового санітарного регламенту у закладах освіти.

Міністерство охорони здоров’я України розробило новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Документ набув чинності 1 січня поточного року. Що змінилося, на що варто звернути увагу розповіла директор Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Вікторія Гробова.

“У новому документі містяться санітарно-гігієнічні норми, як облаштовувати територію школи, її будівлі та навчальні приміщення, спортивні майданчики, фізкультурно-спортивні приміщення, кабінети інформатики та інше. Вимоги обов’язкові для експлуатації усіх типів і форм закладів освіти крім спеціальних”, – повідомила Вікторія Гробова.

Регламент враховує інтереси дітей з особливими освітніми потребами, розвиток технічних засобів навчання і правила їхнього використання під час освітнього процесу, та приділяє багато уваги шкільному раціону учнів.

“Новий документ враховує розвиток сучасних технологій і їхнє використання під час освітнього процесу. У кабінеті інформатики робоче місце учня обов’язково має облаштовуватися персональним комп’ютером з монітором з діагоналлю не менше 15 дюймів, системним блоком, відокремленими клавіатурою та «мишею», столом і стільцем. Не дозволяється одночасна робота за одним комп’ютером двох і більше учнів. Забороняється використовувати екрани, сконструйовані на телевізійних електронно-променевих трубках, отже треба закладам освіти оновити комп’ютерну техніку”, – зазначила Вікторія Гробова.

Також існують певні вимоги, скільки часу діти різного віку можуть безперервно працювати з технічними засобами під час уроку.

“Також хочу зупинитися на організації харчування, де прописані правила безпечного та якісного харчування. Визначені чітко продукти, які можна використовувати. Новий регламент  забороняє продаж, зокрема, зернових продуктів, що містять понад 10 г цукру на 100 г готового продукту, продуктів, що містять понад 0,12 г солі, синтетичні барвники, ароматизатори (крім ваніліну, етилваніліну та ванільного екстракту), підсолоджувачі, підсилювачі смаку та аромату, консерванти. Забороняється продаж продуктів із рослинними жирами, непастеризованих соків, кави та кавових напоїв, енергетичних напоїв тощо“, – повідомила очільниця Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

Санітарні вузли мають розміщуватися лише у приміщенні. У них мають бути паперові або електрорушники, рідке мило, туалетний папір, хоча кількість цих засобів гігієни не визначена.

Вікторія Гробова також зазначила, що  учні початкової школи повинні навчатися тільки в одну зміну. Закладам загальної середньої освіти із 1-го вересня 2021-2022 навчального року треба змінити графік роботи відповідно до санітарних вимог. Також змінені правила щодо прибарання школи учанями. За старими правилами учні 2-4 класів могли брати участь у прибіранні території школи, у новому регламенті цей дозвіл зник, залишилося правило тримати учнями власне робоче місце у чистоті. Також регламент дозволяє залучати учнів 5–12 класів лише до поливу рослин та вологого прибирання поверхонь.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: