СумБуд
SMR
метизная компания

Безпечне для довкілля пакування винайшли у Сумському НАУ

Суспільство | 13:07, 13.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Проблема забруднення довкілля та необхідність сортування сміття давно на слуху у світі. Оскільки сміттєзвалища невпинно зростають, а в Україні, й поготів, займають територію зіставну з територією Данії, науковці постійно шукають можливості сповільнити темп такого зростання.

Ще ближче на крок до мети наблизився науковець Сумського національного аграрного університету Дмитро Бідюк. Молодий вчений разом зі своїми студентами винайшов біорозчинну плівку для пакування хліба та борошняних виробів, що виготовляється із відходів кукурудзи та повністю розкладається у ґрунті за 2 місяці.

За словами Дмитра Бідюка, після використання таке пакування можна сміливо відсортовувати до органічних відходів і відправляти в компостер або просто закопувати у землю.

«Ідея зробити таку плівку з’явилася випадково. Коли ми працювали зі студентами над іншим проєктом, розчин харчових полімерів розлився, а коли висох утворилася плівка. Ми її удосконалили та отримали от таке пакування», – розповідає науковець про появу ідеї винаходу.

До дослідження плівки, яка цілком може стати проривом у сфері безпечного пакування долучилися і студенти СНАУ.

«Ми досліджували хліб у біорозчинній упаковці та у звичайній поліетиленовій протягом 4 днів. У результаті дослідження з’ясувалося, що хліб у нашому пакуванні зберігається так само добре, як і у поліетиленовому», – розповідає Тетяна Ярмаш, студентка факультету харчових технологій СНАУ.

І хоча над винаходом ще треба попрацювати, аби він не пропускав світло та повітря, у Сумському НАУ налаштовані досягти поставленої мети і створити розробку, яка зможе прославити Україну і Сумщину, як піонерів у сфері безпечного пакування продуктів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: