СумБуд

Більше тисячі мешканців Сумщини отримали лікарняні через самоізоляцію: як їх оформити

Суспільство | 14:20, 22.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

Понад 205 мільйонів гривень виплатили мешканцям Сумської області, які захворіли за 9 місяців 2020 року. Це – 43 тисячі людей. Ще більш ніж тисяча жителів отримала лікарняні, бо пішла на самоізоляцію. Такі дані озвучили у фонді соціального страхування, Суспільне.

За їхньою інформацією, кількість лікарняних, у порівнянні з 2019 роком, майже така сама, але з’явилася нова причина непрацездатності – вимушена самоізоляція через COVID-19.

За словами начальниці відділу страхових виплат Фонду соціального страхування Сумщини Юлії Сай, самоізоляція стала одинадцятою причиною непрацездатності.

Понад 205 мільйонів гривень лікарняних виплатили мешканцям Сумщини у 2020 році

“Заяв-розрахунків приймаємо – понад дві тисячі на місяць. Якщо брати 20 чи 21 робочий день на місяць, то це – стабільно сотня заяв-розрахунків на день”, – говорить вона.

Подавати заяви-розрахунки страхувальники можуть за місцем своєї реєстрації як у електронному вигляді, так і на папері. За словами заступниці начальниці управління фонду Світлани Мороз, кількість торішніх хворих не перевищує цьогорічні цифри.

Понад 205 мільйонів гривень лікарняних виплатили мешканцям Сумщини у 2020 році

“Якщо говорити про вересень-жовтень, то ми спостерігаємо стрибок захворюваності, збільшення лікарняних – це переважно ті лікарняні, які пов’язані з ГРВІ. Також на самоізоляцію дуже багато людей зараз йде”, – розповідає вона.

Також Мороз розповіла про те, яка ситуація наразі з фінансуванням.

“Попри те, що надходження від єдиного соціального внеску від підприємств-страхувальників області не покривають ті видатки, які несе фонд на виплату матеріального забезпечення та інших соціальних послуг, десь на 13 мільйонів. Фінансування наразі – оперативне, своєчасне і у повному обсязі”, – зазначила вона.

Понад 205 мільйонів гривень лікарняних виплатили мешканцям Сумщини у 2020 році

Як правильно оформити лікарняний у зв’язку з самоізоляцією, розповів юрист Сумського міського центру “Безоплатної правової допомоги” Богдан Сюркало.

“Щоб піти на самоізоляцію, є лікар. Людина також може самостійно піти на самоізоляцію, якщо підтверджене контактування з хворою особою”, – говорить він.

За його словами, за такого працівника працедавець перші п’ять днів сплачує кошти у розмірі 50% від середньомісячного заробітку, залежно від його трудового стажу.

“І з шостого дня сплачується фондом соціального страхування, до закінчення самоізоляції – про, що вказується в самому листку непрацездатності, але це стосується не медичних працівників”, – додає він.

Медичним працівникам виплачують 100% середньої заробітної плати. Це повністю робить Фонд соціального страхування, додав Сюркало.

“Особа, яка піде на самоізоляцію, а потім тест не підтвердиться, – виявиться, що підстав для перебування на самоізоляції не було”, – підсумував він.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: