метизная компания

Боротьба зі снігом та льодом у Сумах: зобов’язання підприємців

Суспільство | 14:58, 14.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Неприбраний сніг, лід, бурульки – справжнє зимове лихо, від якого страждають сумчани. Чи врятує дотримання правил благоустрою міста чиєсь життя або майно?
Як відомо, прибирати небезпечні “зимові дарунки” повинен балансоутримувач будівлі. Тобто, усі підприємці, власники магазинів, офісів та інших установ зобов’язані прибирати дахи від бурульок,снігу, а тротуари – від льоду. Дахи житлових багатоквартирних будинків та прилеглі до них території прибирають організації, що обслуговують житловий фонд.

У разі невиконання правил благоустрою, порушників притягують до відповідальності згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вона передбачає накладання штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 360 до 1 тис. 360 грн), на посадових осіб та суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1 тис. 700 грн).
Відтак, у 2018 році на посадових осіб та суб’єктів підприємницької діяльності було складено 292 протоколи за нею своєчасне прибирання снігу та 9 – за неприбирання бурульок.

Цьогоріч на 15 власників підприємницької діяльності склали протоколи за ігнорування бурульок на даху. За несвоєчасне прибирання снігу складено вже понад 100 протоколів. У разі несплати штрафу підприємцем протягом 10 днів, виконавча служба подвоює його розмір та нараховує штрафні санкції.

“Дотримання Правил благоустрою міста залежить від внутрішньої культури та відчуття відповідальності підприємця перед містом. Я вважаю, що наше рідне місто повинно бути гарним, затишним та безпечним. Тому прибирання підприємцем закріплених за ним територій – його обов’язок”, – говорить Світлана Іченська, керівник громадської організації “Спілка підприємців, орендарів та власників Сумської області”.

Відповідно до Правил благоустрою міста, власники магазинів, офісів та інших установ мають забезпечувати прибирання льоду та снігу, а в разі необхідності проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами.
У разі неможливості прибрати бурульки, сніг та лід, необхідно встановити сигнальні стрічки.
За словами Валерія Марюхи, начальника відділу “Служба 15-80”, щодня на міських тротуарах травмуються близько 15-20 містян.

Тож, якщо сумчани помітили небезпечні ділянки, вони мають звернутися за телефонами : 15-80, 62-03-40, 62-03-52 та повідомити про правопорушення.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: