СумБуд
метизная компания

Через аварійні каналізаційні колектори сумчани можуть залишитися без води

 Поділитися

Поділитися в

До редакції The Sumy Post звернулися сум’яни, які поблизу вул. Лінійна помітили, як із каналізаційної труби вода стікає у ливнівку. Містяни стурбовані тим, аби вода не потрапила до озера Чеха. Ми з’ясували, що каналізацій колектор на цій ділянці понад пів року перебуває в аварійному стані. Заглибившись у проблему стало розуміло, що затягування процесу із його реконструкцією може потягнути за собою відключення мікрорайону Хіммістечко від води та стоків. Занепокоєння містян каналізаційною мережею на Лінійній посприяло виявленню масштабної проблеми, яка стосується половини міста.

У КП «Міськводоканал» повідомляють, що система водовідведення працює у штатному режимі, помпи працюють. Головний інженер запевняє, що на підприємстві роблять усе, аби не допустити потрапляння стічних вод в озеро, а якщо буде така загроза, у місті зупинять Пришибський водозабір. І це може трапитися, адже діючий аварійний каналізаційний колектор по вул. Черкаській та вул. Замостянській вже давно потребує реконструкції. Міський водоканал з березня здійснює тимчасове перекачування стічних вод, на ділянці цілодобово чергують робітники підприємства, аби не допустити потрапляння стічних вод в озеро Чеха. Функціонування аварійної каналізаційної мережі обходиться підприємству приблизно 3 000 грн на добу, коли на реконструкцію ділянки вул. Харківська до вул. Лінійна потрібно близько 14 мільйонів 800 тисяч гривень. 

 «На сьогодні колектор відпрацював свій термін. Ми звернулися у Департамент інфраструктури, до міського голови і профільних комісій, щоб розробили проєкт реконструкції даної ділянки. Проєкт вже розроблений, проведені тендерні процедури й визначений переможець, але у бюджеті коштів не залишилося. З березня працівники  КП «Міськводоканал» вживають усіх можливі заходи щодо недопущення відключення Пришибського водозабору. Ми закупили потужну помпу італійського виробництва, яка качає 300 м.к. води у годину, що дозволяє надійно перекачувати стоки. Але ми неодноразово зверталися до міської влади, щоб виділили кошти на реконструкцію хоча б по вул. Черкаській,  адже сунуть морози і можуть перемерзнути ті трубопроводи, якими ми перекачуємо стоки», – Йосип Тисівський, головний інженер КП «Міськводоканал».

Подібна ситуації із колекторами склалася й у іншій частині міста. У той час, коли ділянка на Лінійній вже має хоча б проєкт реконструкції колектора, то на 12-му мікрорайоні процес взагалі не розпочався, хоч ситуація складніше і затримка дорожче обійдеться місту.

«10-й та 12-й мікрорайони будувалися у 80-х роках, колектори там також вже повністю замортизовані. Ще гірше те, що там намив, піски, і ґрунтові високі води. Відтермінування зробить процес реконструкції втричі дорожчим. Теж ми зверталися до місцевих органів із застереженнями та проханням вжити термінові заходи з розробки проєктів та втіленні їх у життя», – додав Тисівський.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: