метизная компания

Чи готова Сумщина до медичної реформи?

Суспільство | 18:59, 10.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 10 липня обговорили питання щодо проведення медичної реформи на Сумщині.

Було розглянуто статистичні дані автоматизації медичних закладів, технічне та інформаційне оснащення підприємств та статистику заключення декларацій у районах.

Основною умовою заключення договору з Нацслужбою здоров’я України є перехід медзакладів у комунальні некомерційні підприємства. На сьогодні, із 50 закладів, які будуть надавати первинну медико-санітарну допомогу рішення про перехід прийняті лише в 36. У інших закладах або рішення місцевих рад про перетворення закладів або відсутні, або зроблені неправильно – без визначеної дати переходу. Також, органи місцевого самоврядування мають подумати про табель оснащення закладів охорони здоров’я. У нас є амбулаторії, які не мають повного оснащення, яке б відповідало цьому табелю. І наступний крок – забезпечення належного матеріально-технічного стану закладів, в тому числі комп’ютерною технікою та Інтернетом, – говорить Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА.

Наразі Інтернет проведений у 166 із 220 закладів охорони здоров’я. Цього року купили 218 комп’ютерів із 533 потрібних.

Загалом по Сумській області заключено 150 023 декларації між пацієнтами і лікарями. Найбільше декларацій підписано в Охтирському(18 307), та Сумському (18 166) , Буринському (13 149), Роменському(11 806) та Глухівському(10 690) районах.

Щодо ситуації у місті, то, на сьогодні, сумчани можуть підписати декларації з лікарями, які працюють в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1.

 «До Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 входять структурні підрозділи 1 та 4 міських лікарень та дитячої міської лікарні. Другий Центр первинної медико-санітарної допомоги у Сумах чекає на отримання ліцензії, поки що функціонує як заклад первинної ланки.  Обидва заклади вже зареєстровані як комунальні некомерційні підприємства» – підкреслила Олена Чумаченко, в. о. начальника відділу охорони здоров’я Сумської міської ради.

За словами Сергія Бутенка, начальника обласного відділу охорони здоров’я, жителі Сумщини можуть не хвилюватися за якість медичного обслуговування:

«Хочу вас запевнити від управління – всім буде надана якісна медична допомога і ніяк не погіршиться після підпису з лікарем декларації».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: