метизная компания

Чмирь, кримінал і нерухомість: справа сумського депутата в Києві

Суспільство | 18:13, 7.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

За що і як судять ексголову Сумської ОДА, колишнього заступника Глави Адміністрації Януковича і діючого депутата Сумської обласної ради.

Це з’ясували журналісти програми “Під прицілом”,що виходить на телеканалі UA:Суми.

Кримінальне провадження стосовно Юрія Чмиря прокуратура Сумської області відкрила у квітні 17-го, і вже в серпні того ж року направила обвинувальний акт до cуду. Депутату інкримінують два епізоди злочинної діяльності. Перший стосується отримання нового паспорта громадянина України у той час, коли старий, за даними прокуратури, втрачений не був і навіть використовувався.

– Юрій Чмирь на підставі неправдивої заяви про нібито втрату паспорта отримав новий офіційний документ, при цьому старий паспорт він використовував у інших правочинах, – говорить прессекретарка прокурора Сумської області Наталя Науменко.

Сам обвинувачений Юрій Чмирь із цим не погоджується:

– Повна брехня! Ну, не брехня, а скажімо так, більш толерантно: це ніхто не розібрався. Ніякого паспорта старого я ніде не використовував. Чому? Тому що правочини, у яких мене звинувачують – я там щось купляв, я не купляв нічого! Лише була довіреність, по якій там збір квитанцій, збір якихось там документів і все.

-Довіреність ця була видана за яким паспортом?

-Олено, Ви запитаєте по суті, чи будемо розкручувати це далі?

-Мені просто, щоб розібратися.

-Щоб розібратися, перше, нагадую: старий паспорт втрачений, є новий. По суті, прокуратура хоче сказати, що я отримав чи здійснив якісь порушення по цьому паспорту. Нічого цього не…

-Не по цьому, по старому.

-Ніяких порушень не відбувалось.

-А довіреність Ви видавали по тому паспорту?

-Хай розбирається прокуратура. Вам треба зосередитися на деталях цієї справи. Якщо Ви хочете з цього зробити піар…

-Я не піар роблю.

-А мені здається, Ви шоу робите.

-Мені дуже хочеться з’ясувати. Ви говорите, що ніяких правочинів не вчиняли за старим паспортом, коли вже у Вас був новий. Довіреність Ви видавали по старому паспорту?

-Дивіться, Ви не можете розібратися, в чому ж суть. ніякого обвинувачення взагалі немає! Це повний абсурд ця справа.

Другий епізод, який прокуратура інкримінує Юрію Чмирю, це декларування недостовірної інформації про майно і доходи за 2016 рік.

 

За словами Наталі Науменко, Юрій Чмирь у декларації не вказав свою доньку, 20-річну студентку, з якою проживав і яка є власницею 9 квартир та трьох паркомісць у місті Києві.

Сам обвинувачений вважає цю справу політичною та запевняє, що донька не із ним не жила:

-За версією прокуратури вона мешкала разом з Вами і Ви мали включити її у свою декларацію за 16-й рік, але Ви цього не зробили.

-Ви самі тільки що сказали, що “за версією прокуратури”.

-Так.

-Це була політична справа і вони змогли зробити з цього політичний піар. А Ви, не розібравшись, це підтримуєте.

-А донька з Вами не жила тоді?

-Ні.

-Вона жила десь окремо?

-Треба сказати, вона жила з іншою людиною! Вона займається власним бізнесом, вона заробляє кошти. Вона фізична особа підприємець.

У жовтні цього року донька Юрія Чмиря Єлизавета стала власницею іще двадцять однієї квартири загальною площею понад 600 квадратних метрів. Усю нову нерухомість вона зареєструвала одним днем – 22 жовтня. І вся вона розташована за однією адресою: у Києві, на вулиці Євгена Коновальця, 36Е. Уперше нерухомість в цьому будинку Єлизавета Чмирь придбала у 2017-му році. Тепер у неї тут 22 квартири і майже 500 квадратів нежитлових приміщень. За інформацією президента Асоціації фахівців з нерухомості України Юрія Піти, квадратний метр тут може коштувати 1300-1500 доларів.

Таким чином, тільки за один день – 22 жовтня цього року – донька Юрія Чмиря стала власницею нерухомості на суму приблизно 800 тисяч доларів, або майже 20 мільйонів гривень за тодішнім курсом. Журналісти програми «Під прицілом» отримали телефоном коментар Єлизавети Чмирьщодо цих квартир:

-Хотіли б отримати Ваш коментар з приводу Ваших квартир, які фігурують у кримінальному провадженні за обвинуваченням Вашого батька. Юрій Павлович стверджує, що в 2016-му році Ви з ним не жили, хоча прокуратура обвинувачує в тому, що Ви жили. Ви можете сказати, жили ви з батьком тоді чи ні?

-Ні, я не жила.

-А звідки у Вас були в 20 років кошти на стільки квартир у Києві?

-Взяла в кредит. Тепер поступово віддаю.

-Тобто, досі у Вас є кредит, так я розумію?

-Так.

-Я так розумію, 9 квартир у Києві – це кілька мільйонів. Як Вам дали кредит, Ви щось в заставу заклали?

-Ні. Можна брати кредити без банку. Можна взяти під розписку і потім віддавати, якщо Ви знаєте таку систему.

-Тобто, Ви не в банку брали гроші?

-Ні.

– Ви позичили гроші під розписку?

-Так.

– І ось у жовтні цього року Ви купили ще 21 квартиру на Євгена Коновальця.

-Так, все вірно.

– А якщо у Вас ще ті борги залишилися, де гроші на ці взяли?

– Ну, я не мушу Вам про це говорити, вірно? Я ж не маю перед Вами звітувати.

-Я прошу Вас прокоментувати. Ви донька депутата обласної ради.

-Ну, я знаю. Що далі? Я не можу паралельно існувати і займатися бізнесом? Це заборонено в країні?

-Ні, це не заборонено. Тобто Ви за рахунок бізнесу заробили на 21 квартиру?

-Звичайно.

Згідно із даними державного реєстру прав на нерухоме майно, донька Юрія Чмиря Єлизаветазагалом володіє 31-єю квартирою загальною площею понад 1300 квадратів, 5-ма нежитловими приміщеннями загальною площею майже 500 квадратів і трьома паркувальними місцями. Уся нерухомість Єлизавети Чмирь розташована у Києві.

Дружина Юрія Чмиря, відповідно до даних Реєстру, є власницею чотирьох квартир, одна з яких в столиці і має площу понад 90 квадратів, одна – в Сумах, а дві залишилися на тимчасово окупованих територіях – в Макіївці та Ялті. Загальна площа квартир Світлани Чмирь – майже 400 квадратів. Також дружина депутата володіє двома земельними ділянками на Полтавщині загальною площею майже 10 гектарів.

Сам Юрій Чмирь у реєстрі нерухомого майна значиться власником однієї квартири в столиці площею понад 130 квадратів, яка розташована у тому ж будинку, що і одна з квартир його доньки – на Оболонській Набережній. А також він володіє групою нежитлових приміщень площею більше 380 квадратів в Києві на Саксаганського, 70-А, які він придбав у червні цього року. У повідомленні про суттєві зміни у майновому стані Юрій Чмирь зазначив, що заплатив за них 5 мільйонів 250 тисяч гривень. Ще десять років тому, перед призначенням на посаду голови Сумської ОДА, Юрій Чмирь на всю свою сім’ю офіційно декларував менше 19 тисяч гривень доходу за рік. А на банківських рахунках – трохи більше 50 тисяч гривень. Із нерухомості ж, відповідно до декларації Юрія Чмиря за 2009 рік, його сім’я мала тільки одну квартиру у 56 квадратів, садовий будинок на 76 метрів і 6 соток землі. Саме коли Юрій Чмирь став головою Сумської ОДА, його офіційні статки почали збільшуватись в рази, а у членів сім’ї – з’являтися габаритні квартири спочатку у Сумах, а потім в Ялті та Києві.

Уже кілька років Юрій Чмирь мешкає у Києві.

27 листопада у Печерському районному суді міста Києва продовжили підготовче засідання у справі щодо нього. Уже на початку засідання Юрій Чмирь заперечив щодо проведення засідання без його захисника Олега Курінного, який не з’явився до суду через хворобу. У зв’язку з цим у судовому засіданні оголосили перерву. Із серпня 17-року, тобто за 27 місяців, у справі Юрія Чмиря призначалося усього 10 засідань.

– Однак, жодне з них не відбулося. У переважній більшості – через неявку або самого обвинуваченого, або одного з його захисників, або двох, – говорить речниця прокурора Сумщини Наталя Науменко.

-Прокуратура Сумської області якось на це реагувала? Тому що призначати чотири засідання на рік якось дивно. 

-Відповідно до чинного законодавства ми позбавлені права впливати і якось реагувати на подібну ситуацію.

-А примусовий привід обвинуваченого зробити, якщо він не з’являється?

-Наскільки нам відомо, у них є поважні причини неявки. Тобто, вони повідомляють суд про зайнятість в одному або іншому судовому засіданні. Тобто, є поважна причина.

-А, тобто, якщо є поважна причина, то ви не можете?

-Нажаль, от такі реалії сьогодення. Сам суд у відповідь на запит журналістів повідомив, що засідання призначаються так рідко через велику завантаженість суддів. Наступне судове засідання заплановане на 24 березня. Воно може стати останнім.

– За найсуворішою із інкримінованих статей строк давності закінчується через три роки з моменту вчинення злочину, тобто це у нас квітень 2020 року, – пояснила Наталя Науменко.

Тобто, те, що починалося гучними заявами про незадекларовані квартири на мільйони, цілком імовірно закінчиться…пшиком. І замість встановлення вини чи невинуватості Юрія Чмиря, суд просто може закрити справу. Бо закінчиться строк притягнення до відповідальності.

Sumy.Today

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: