метизная компания

Чому Сумщина цікава Естонії та навіщо у місті провели симуляційні навчання

Безпека, Суспільство | 19:00, 28.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Днями у Сумах в рамках програми «Стійка Україна» відбулися симуляційні навчання, участь у яких взяли близько 20 учасників: правоохоронці, держслужбовці, представники тероборони та журналісти. Головне завдання навчань − це посилення горизонтальних зв’язків між державним, силовим і цивільним секторами, адже саме взаємна довіра та готовність співпрацювати злагоджено є запорукою стійкості громади. Сьогодні ж організатори навчань, міжнародні гості та представники обласної влади підбили підсумки навчань та відповіли на питання: Чому Сумщина цікава Естонії та навіщо відбулися симуляційні навчання в Сумах?

Надзвичайний та Повноважний Посол Естонії в Україні Каімо Кууск зазначив, що успіх України, який походить від зовнішньої та внутрішньої співпраці, для естонців дуже важливий. Навчання, які проводилися на Сумщині − частина зовнішньої кооперації.

Своєю чергою директор програми «Стійка Україна» Дмитро Теперік розповів про результати навчань та чому для партнерства була обрана саме Сумщина.

«Сумщина − прекрасний регіон. Ми тут маємо надійних партнерів, один із яких − Сумський державний університет. Це дає нам впевненість, що ми можемо продовжувати співпрацю. Окрім цього нас приємно вразила відкритість та готовність відомств співпрацювати. Не може не похвалити швидкість відповіді Сумської облдержадміністрації.  Загалом, намагаємося фокус розподіляти рівномірно на усі області, які мають бажання працювати у цьому напрямку», − зазначив Дмитро Теперік.

Також очільник програми навів кілька цифр соціологічного дослідження:

20% мешканців Сум готові захищати своїх рідних та брати участь у військових діях при будь-якій агресії зі сторони РФ;

65% говорять про негативне ставлення до РФ;

55% чітко розуміють ситуацію та накладають усю провину на РФ;

40% позитивно ставляться до своєї держави, але мають критику влади різних рівнів;

Більшість мешканців пишаються тим, що вони є громадянами України.

На патріотизмі сумчан також наголосив Олег Покальчук, експерт програми “Стійка Україна”, соціальний та військовий психолог. Він зазначив, що Сумщина важлива для Естонії доброзичливістю та патріотизмом людей, які тут живуть:

«Ми розглядаємо Суми і Сумщину загалом, як партнерів, бо ми вчимося локальній стійкості, яка виробилася в силу вашого географічного положення і близькості кордону з ворогом та вашій силі духу».

Депутат Парламенту Естонії, голова естонсько-української групи дружби Маті Райдма додав, що Україна має підтримку естонського парламенту, адже десять днів тому в парламенті був прийнятий проєкт щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

«Наша естонсько-українська група дружби має зробити все, щоб надавати підтримку Україні. Я як менеджер з надзвичайних ситуацій дуже радий зробити свій внесок у ці тренування. Одна із найважливіших складових − це командна робота у врегулюванні таких кризових ситуацій. Це має бути командна робота між усіма гілками влади».

Заступник голови Сумської облдержадміністрації Вячеслав Печененко зазначив, що ці навчання − дуже корисні для Сумщини та України:

«Ці симуляційні навчання дають нам можливість по-європейськи підійти до вирішення ситуацій. Сьогодні в умовах загострення ситуації будь-яка підтримка наших друзів і партнерів − неоціненна. Ми завжди дякуємо за підтримку і допомогу та готові спільно боротися із нашим ворогом».

Зазначимо, протягом січня-травня 2022 року подібні навчання також відбудуться у 7 містах України: Дніпрі, Маріуполі, Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Одесі та Харкові.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: