метизная компания

Чому в Голландії дозволений канабіс? І чи потрібен він Україні? – Відповіді експертів!

Суспільство | 13:27, 15.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Строго кажучи, канабіс насправді нелегальний в Нідерландах. Але закони, що стосуються вживання канабісу, рідко дотримуються, і цей вид наркотику був ефективно декриміналізований з 1970-х років. Канабіс був декриміналізований частково, щоб полегшити проблеми, пов’язані з іншими наркотиками. У той час героїнова залежність була величезною проблемою в Нідерландах, і Амстердам особливо постраждав від цієї епідемії. У багатьох районах процвітала злочинність.

Оскільки дослідження показали, що помірне споживання канабісу було відносно нешкідливим, уряд Нідерландів вирішив рекласифікувати цей наркотик. І тепер він в Голландії знаходиться на одному рівні з алкоголем і тютюном. А що в Україні? В Україні поки не готові легалізувати навіть медичну марихуану, не кажучи вже про рекреаційну. Питання в тому, чи потрібно це взагалі? Експерти з інтернет-магазину Дуда мають власну думку з цього приводу.

Чому в Голландії більш лояльно ставляться до каннабісу і що чекає Україну?

Постанова про декриміналізацію марихуани в Голландії вступило в силу в 1976 році і означало, що поліція могла зосередитися на боротьбі з більш небезпечними наркотиками замість того, щоб боротися за дотримання законів, пов’язаних з каннабісом. Також варто згадати, що рух навколо канабісу почав поступово розвиватися в Нідерландах, особливо в Амстердамі та інших великих містах. Але фактично перші кафе з каннабісом в Амстердамі були відкриті (хоча і незаконно) за кілька років до початку рухів і вже після 1976 року ці підприємства стали напівлегальними.

З роками правила, які стосуються марихуани, змінилися. Уряд Нідерландів продовжувало проводити політику щодо наркотиків, яка, перш за все спрямована на зменшення шкоди та підтримання миру, а не на покарання споживачів. Проте, сертифіковані постачальники канабісу (кафе) повинні дотримуватися певних кодексів, щоб уникнути санкцій, і повинні діяти у відповідності зі дивно суперечливими правилами. Наприклад, виробництво, продаж або купівля великої кількості канабісу як і раніше є незаконним, що означає, що кав’ярні повинні продавати наркотик клієнтам меншими партіями.

В Україні подібне ставлення до каннабісу найближчим часом не очікується. Поки тільки стоїть питання про легалізацію медичної марихуани. Чи потрібен легалайз в Україні? Відповідь неоднозначний. Використання медичної марихуани необхідно для зниження больового синдрому у пацієнтів з онкологічними захворюваннями, Альцгеймером, з ПТСР та іншими важкими станами. Чи підтримують цей законопроект? Залишається лише чекати.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: