метизная компания

#Чужихдітейнебуває та #ДошкаГаньби: як впровадження ініціативи Мін’юсту дають результати на Сумщині?

 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині підбили підсумки реалізації ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває за 6 місяців цього року. Крім того, розповіли про нещодавно ухвалені новації – другий пакет законів. Про це йшлось під час прес-конференції у форматі круглого столу в регіональному управлінні юстиції.

Скільки коштів стягнули на користь дітей та на кого не подіяли навіть держвиконавці

Розроблений Мін’юстом Закон, що відомий як ініціатива #ЧужихДітейНеБуває, діє з 6 лютого 2018 року.

За 6 місяців цього року на Сумщині вдалося стягнути 53 мільйони гривень аліментів. За весь минулий рік ця цифра становила 63 мільйони.

“Рекордсменом антирейтингу став житель Сум, громадянин Пакистану. Він виплатив 108 тисяч гривень аліментів. До 2 тисяч боржників, що не сплачували аліменти більше 6 місяців застосовано тимчасові обмежувальні постанови. Зокрема, їм заборонено виїжджати за кордон, керувати транспортним засобом або полювати чи користуватися зброєю”, – розповіла Марина Рудь, заступник начальника Управління ДВС ГТУ юстиції у Сумській області.

Однак, знайшлися й ті, на кого не змогли подіяти навіть органи державної виконавчої служби. Нині в розшуку більше 300 боржників.

До слова, злісних неплатників аліментів, котрі більше 3 місяців не перераховують гроші своїм дітям, заносять у Реєстр боржників. Це так звана #ДошкаГаньби.

“Цей реєстр у відкритому доступі. Будь-хто може подивитися, хто занесений до списку боржників та зробити відповідні висновки про людину”, – зауважила очільниця юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Приміром, житель Шостки 13 років не сплачував аліменти, його майно перебувало в розшуку, до органів ДВС він не з’являвся. У лютому чоловік потрапив у Реєстр боржників, це його дуже обурило. Коли ж він зрозумів, що з реєстру він не зникне поки не погасить заборгованість, то за годину знайшов 97 тисяч гривень, які був винен своїй дитині та все виплатив, – додала заступник начальника Управління ДВС ГТУ юстиції у Сумській області.

Зауважимо, що 1, 5 % від усіх хто, не сплачує аліменти на Сумщині – жінки, а це 254 людини.

“У нас на Сумщині, у Великій Писарівці, одна із боржниць першою була залучена до виконання суспільно-корисних робіт. Усі кошти, які вона заробила, перераховані її двом дітям. До речі, їх опікуном є бабуся”, – розповіла Марина Рудь.

Загалом же до адмінвідповідальності, тобто виконання суспільно-корисних робіт, в області притягнуто 44 особи. 11 неплатників аліментів уже відпрацювали призначений час, а на користь дітей надійшло 44 тисячі гривень.

Другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває: що тепер чекає на горе-батьків

3 липня 2018 року був ухвалений Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання”.

Цей документ передбачає низку новацій. Перш за все, збільшення мінімальної суми аліментів на утримання дитини.

“Мінімальний розмір аліментів досягає прожиткового мінімуму – це 1559 гривень для дітей до 6 років та 1944 гривень – для дітей віком від 6 до 19 років, – уточнила Ірина Свистун.

Тому, хто вчасно не сплачує, аліментів тепер загрожуватимуть штрафні санкції.

“Якщо боржник більше року не платить аліменти штраф становитиме 20% від суми заборогованості, якщо понад 2 роки – 30%, 3 роки і більше – 50%”, – зазначає керівник обласної юстиції.

Також збільшено строк суспільно-корисних робіт. Зараз – 240 годин, а буде – 460. До тих, хто ухиляється від їх виконання, будуть застосовувати адміністративний арешт до 10 діб.

“До речі, в області вже був випадок, коли 1 боржнику з Великої Писарівки суспільно-корисні роботи суд замінив на 8 діб арешту”, – зауважила Марина Рудь, заступник начальника Управління ДВС ГТУ юстиції у Сумській області.

Якщо ж боржник злісно ухиляється від суспільно-корисних робіт, то йому може загрожувати до 2 років за ґратами.

Законодавчі зміни передбачають, що особи, які хочуть увійти до складу Кабміну, зайняти посаду заступника міністра, стати прокурором, нардепом чи місцевим депутатом, керівником НАБУ або членом НАЗК, повинні подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.

“Якщо заборгованість чиновника перевищить 12 місяців – це є підставою для його звільнення”, – говорить Ірина Свистун.

А ще діти, батьки яких не сплачували аліменти понад 3 роки, більше не зобов’язані утримувати непрацездатних горе-батька чи матір.

Ухвалений закон передбачає заборону на відчуження майна громадянином, що внесений до Єдиного реєстру боржників. Це означає, що людина, котра не сплачувала аліменти більше 3 місяців, не зможе придбати чи продати квартиру або машину. При оформленні документів нотаріуси та реєстратори мають перевіряти, чи не входить особа до списку боржників.

“Усі ці новели спрямовані на розвиток відповідального батьківства в Україні, а також на захист прав маленьких українців”, – наголосила Ірина Свистун, начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області.

У документі прописані й стимулюючі заходи, якими можуть скористатися добросовісні платники аліментів.

“Тепер той, з ким проживає дитина, може безперешкодно виїжджати з нею за кордон на строк до 1 місяця. А платник аліментів має право звернутися до іншої сторони й отримати дозвіл на те, щоб дитина поїхала з ним за кордон. Якщо йому відмовляють – це питання потім вирішується у судовому порядку”, – пояснила Ірина Свистун.

За словами очільниці юстиції Сумщини, такі законодавчі зміни мають стимулювати батьків виконувати свої аліментні зобов’язання.

Трибуна

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: