СумБуд
SMR
метизная компания

Чи безпечні дитячі гойдалки у Сумах?

Суспільство | 08:57, 25.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Атракціони чи елементи дитячих майданчиків? – відповідь на це питання зараз шукають у Сумах. За версією тих, хто слідкує за дотриманням безпеки, гойдалки – це атракціони, тож мають бути підвішеними на гнучких конструкціях, – UA:СУМИ 

За документами тих, хто за гойдалки відповідає, кріплення може бути жорстким. Це гойдалки на вулиці Шишкарівській, проспекті Лушпи, Івана Сірка і ще на шести майданчиках – усі подібних конструкцій різного року випуску. Звертаємось до батьків дітей, чиї діти грають на майданчиках. Говорить батько хлопчика В’ячеслав Лєушин:

«Ми часто ходимо тут, дітей дуже багато гуляє. Зараз туди просто не зайти, тому що там сніг, лід, а так, в принципі, все добре». 

З позиції Держпраці, такі атракціони – встановлені на прибудинковій території, для безпеки дітей мають бути на гнучких елементах підвішування. Говорить речниця Управління Держпарці у Сумській області Вікторія Жаловага:

«Було надано роз’яснення у серпні 2018р. керівнику «Сумитеплоенергоцентраль», що до того, чому саме інспектор Держпраці встановив це порушення. Також було надано рекомендацію звернутися до Головного управління Держспоживслужби. Саме Держспоживслужба здійснює ринковий нагляд подібних конструкцій і вони б могли вже дати більш детальне роз’яснення». 

У Держпродспоживслужбі провели свою перевірку. Розповідає начальник Управління захисту прав споживачів Держпродспоживслужби у Сумській області Володимир Єщенко:

«Ми з’ясували, що це обладнання вироблялось на підставі технічних умов які, крім інших організацій, зокрема були погоджені і Держгірпромнаглядом України іще у 2012 році. Правонаступником Держгіпромнаглядом є Держпраця». 

Гойдалки (до яких є питання) обслуговує комунальне підприємство «Сумитеплоенергоцентраль». За словами його директора, Євгенія Скоробагатського, перевірити мають всі дитячі майданчики міста:

«Це стосується не тільки цих майданчиків, але стосується взагалі всіх. Ми зверталися з цим питанням не тільки на завод-виробник, але і на підприємство яке встановлює ці дитячі майданчики, це УКС, і Департамент інфраструктури, також зверталися в Мінрегіонбуд України, але відповіді Мінрегіон не відповів. УКС і департамент інфраструктури міста відповіли, що вони встановлені та сертифіковані згідно всіх положень, згідно всіх нормативів». 

Говорить начальник Управління з питань праці Сумської міськради Анатолій Занченко:

«У Держпраці дещо не так кваліфікують ці дитячі майданчики. Вони кваліфікують їх як атракціони, а ми вважаємо, що це, все ж таки, дитячі майданчики для яких є певні умови. Всі дитячі майданчики, які були встановлені Сумської міськрадою і депутатами Сумської ради, вони безпечні, що є підтвердженням – сертифікат якості». 

Усього у Сумах понад 1400 дитячих майданчиків. Це дворові, шкільні та в дитячих садках.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: