СумБуд

Чи безпечний фаст-фуд на Сумщині?

Суспільство | 13:24, 21.09.2019
 Поділитися

Поділитися в

Сучасний ритм життя змушує нас змінювати свої звички, навіть, гастрономічні. Сьогодні заклади швидкого харчування, так звані фаст-фуди, стали поширеними у нашій області. На що ж варто звернути увагу при виборі закладу такого формату та чи безпечний фаст-фуд на Сумщині, дізнавалися журналісти «The Sumy Post» під час інтерв’ю з Віктором Науменко, начальником управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління  Держпродспоживслужби в Сумській області.

– Чи можна порівняти вибір закладу фаст-фуд з грою в рулетку?

– Якщо в закладі дотримуються необхідних санітарно-гігієнічних вимог, то він є безпечним. Але ризик звичайно є, як і під час обрання будь-якого типу закладу.

– Як часто здійснюються перевірки таких закладів?

– Наша служба має функції робити перевірки за заявою скаржників. Крім того, є планові перевірки в залежності від ризиків, а також за бажанням власників. Такі заклади, як показала практика, частіше відносяться до середнього ступеню ризику і планові перевірки здійснюються зазвичай 2 рази на рік.

– На що варто звернути увагу відвідувачу закладу фаст-фуд в першу чергу?

– В першу чергу необхідно звернути увагу на чистоту закладу, відсутність мух, тарганів, бо вони є збудниками різних захворювань, зокрема, черевного тифу, сальмонельозу. Також, сумнівним для відвідування та вживання продуктів харчування є заклади, де наявні гризуни. Варто зосередитись на  чистоті спецодягу працівника та періодичність прибирання закладу (має бути наявний графік з періодичністю обробок). На продуктах, з яких виготовляються страви обов’язково має  бути маркування, де зазначені дата його виготовлення та склад, у якому вказано наявність домішок та алергенів, якщо вони містяться.

-З якими скаргами найчастіше звертаються до Держпродспоживслужби відвідувачі закладів Сумщини?

– Найчастіше до нас надходять скарги щодо харчових отруєнь. Слід зазначити, що в таких випадках, перш за все, необхідно звернутися до лікаря, адже самолікування може призвести і до летальних випадків. Потім до Держпродспоживслужби аби захистити свої права та інтереси, і попередити в подальшому, згубну дію небезпечних харчових продуктів.

– Чи обов’язково мати чек з закладу харчування, в якому споживач отруївся?

– Наявність чеку, звісно, полегшить роботу наших працівників, але не обов’язково його мати під час подання скарги на заклад.

– Сьогодні все більшої популярності набуває стріт-фуд. Як на Вашу думку, «відкрита кухня» є більш небезпечною?

–  Стріт-фуд вже набув популярності в європейських та азіатських країнах і продукція є цілком безпечною, якщо дотримуватися елементарних санітарно-гігієнічних вимог. Коли  страви будуть готуватися згідно їх рецептурі, з якісних і безпечних продуктів без сторонніх домішок та включень, а кухня в задовільному санітарному  стані, то вулична їжа є цілком безпечною.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: