СумБуд
Реклама
метизная компания

Чи дотримуються маскового режиму на сумських ринках?

 Поділитися

Поділитися в

Рівень захворюваності на COVID-19 росте щодня, разом із ним росте й відповідальність кожного громадянина. Ми вирішили перевірити, чи дотримуються на сумських ринках правил щодо організації торгівлі на ринках в умовах карантину. З 8-го червня одним із ключових правил роботи ринків є допуск на ринок лише в захисній масці.

Використання масок є вкрай важливим заходом безпеки у межах боротьби з коронавірусною інфекцією. На цьому наголошує головний експерт з інфекційних хвороб області Ірина Троцька:

«Всесвітня організація охорони здоров’я змінила свою думку щодо захисних масок. Раніше вважалося, що їх використовувати повинні тільки хворі. Річ у тім, що коли ми виходимо у громадські місця, ми не знаємо, хто з нас є носієм хвороби. Якщо хвора людина у масці, а здорова — без, то ризик у здорової людини захворіти становить близько 15%. Якщо хворий без маски, а здоровий у масці, то ризик – 70-90%. А якщо ж обидві людини у масці, то ризик захворювання максимально низький та складає 1.5%. Також хочу зазначити, варто пам’ятати, що влітку звичайна не медична маска потребує частішого замінювання».

Щодня сотні, тисячі сумчан відвідують ринки. Тому неабияк важливо дотримання заходів безпеки щодо нерозповсюдження вірусу у місцях скупчення людей, зокрема, кожним робітником та відвідувачем ринків.

Ми побували на трьох місцевих ринках: Ринок “СКД“, Ринок “Хімік” та Ринок на вул. Інтернаціоналістів, де виявили порушення маскового режиму.

Так, на ринку “СКД” більшість покупців дотримуються маскового режиму. Більшість продавців, навпаки, нехтують правилами заходів безпеки.

Ситуація на ринку “Хімік” дещо гірша. За час нашого перебування на ринку, ми помітили лише двох продавців та кількох покупців у масках.

Покупці на 9-му мікрорайоні виявилися найвідповідальнішими. Тут ми помітили найбільше відвідувачів у масках. Чого, на жаль, не можемо сказати про продавців.

Дехто з працівників ринку використовує захисні екрани між продавцями та покупцями, хоч це і не є обов’язковою вимогою роботи ринків. Та по той бік екрану продавець перебуває без маски, а її носіння є обов’язковим.

У відвідувачки одного з ринків ми запитали, чи завжди вона використовує маску у громадських місцях.

«Спекотно в масці, але ношу бо страх захворіти більший за цей дискомфорт. Одягаю у тролейбусі, в магазині, на ринку. Неприємно, коли у цих місцях помічаю людей без масок, продавці часто носять маску на підборідді, а кому вона там допоможе? Треба поважати один одного й перетерпіти цей період», — поділилася сумчанка Ольга Шаповал.

Нагадаємо, за порушення карантинних правил нині передбачений штраф – 17 тисяч гривень. В уряді ж планують цю суму підвищити.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: