СумБуд
метизная компания

Делегація СНАУ повернулася з навчально-дослідницького візиту у Парижі

Суспільство | 10:01, 3.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Делегація від Сумського НАУ повернулася з навчально-дослідницького візит в рамках гранту #Erasmus+ Jean Monet Project «Продукування та поширення ідей циркулярної економіки відповідно до Плану дій ЄС”№ 620966-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT», що відбувся у м. Париж (Франція).

Учасники мали робочу зустріч в Paris-Saclay University, у дослідницькому центрі CentraleSupélec, з яким Сумський НАУ співпрацює вже два роки та має декілька спільних статей на тему циркулярної економіки у провідних журналах. В університеті здобувають знання 48 000 студентів, 4 600 аспірантів, працюють 9 000 наукових співробітників, у наявності 275 лабораторій.

«Здивувало те, що 2/3 студентів під час навчання йдуть на піврічну практику на підприємства на 2-3 курсах і потім знову повертаються для отримання диплома, а у перщому семестрі кожен повинен повчитися закордоном. Цікаво також те, що випускниками, відвіданого нами університету, є колишні Президенти Франції , генеральний директор компанії Nissan та Renault, бізнесмен-міліардер компанії Moderna, президента та СЕО групи компаній Louis Vuitton, тож проблем з пошуком бізнесів для якісної практики для студентів не виникає, як і з пошуком коштів на лабораторії, зали, оснащення та досліди», – поділилася враженнями кандидатка економічних наук, доцентка, директорка Офісу промоції Ксенія Блюмська-Данько.

«Маючи певний досвід співпраці з іноземними університетами, я вперше знаходжуся в такому масштабному закладі, де навчаються майже 50 000 студентів. На початку ХХІ сторіччя у результаті потужної реформи уряд об’єднав близько десятка університетів столиці Франції в єдиний навчальний і дослідницький центр. На сьогодні лише одна з 70 наукових лабораторій, саме та, яку ми відвідали, дає в рік понад 100 наукових статей в провідних журналах», – зазначив проректор з наукової роботи, доктор економічних наук, професор Юрій Іванович Данько.

На зустрічі з керівником лабораторії професором Bernard Yannou та групою дослідників, що займаються моніторингом циркулярної економіки, представники СНАУ обговорили перспективи подальшої співпраці за цим напрямом, зокрема, щодо спільних досліджень та формування грантових заявок на перспективу.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: