метизная компания

Депутати готові знищити каналізаційну систему Сум?

Суспільство | 11:33, 26.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Днями на сайті СМР з’явився проєкт рішення, яким Галаєв Р.М. (фракція «ЄС») та Соколов О.О. (фракція «ОПЗЖ») ініціюють скасування документу, що регламентує та контролює процес скиду нечистот до міської комунальної каналізаційної системи. Депутати пропонують, щоб водоканал не контролював і не виставляв плату промисловим організаціям за надмірно забруднені стоки, а всі витрати лягали виключно на комунальне підприємство.

Понаднормово забруднені стічні води, які скидають підприємства до міської каналізації, є не тільки одними із головних причин аварій на каналізаційних колекторах, але й небезпечні для здоров’я людей, негативно впливають на екологію міста і країни.

У водоканалі зазначають: коли на очисні споруди міста надходять надмірно брудні стічні води від підприємств, то на їхнє очищення витрачається більше ресурсів, зокрема, вдвічі більше електроенергії.

Сьогодні дотримання вимог щодо допустимих концентрацій створює належне правове підґрунтя для захисту життя і здоров’я сумчан, забезпечує надійність роботи мереж централізованого водовідведення, міських очисних споруд та екологічну безпеку довкілля.

Проте, в процес втрутились бізнесові інтереси. Ініціатори вважають, що виконком нібито не дотримався принципів державної регуляторної політики та не погоджуються з розмірами допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах.

Представники Міськводоканалу наголошують, що зазначені обґрунтування цього проєкту рішення абсолютно не відповідають дійсності.

Окрім того, на розгляді господарського суду знаходяться справи за позовами КП “Міськводоканал” СМР до ТОВ “Центральний ринок м.Суми” та АТ “Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування “Насосенергомаш” за перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

“Вважаємо, що ініціатори проєкту вказаного рішення зацікавлені в його прийнятті та фактично лобіюють бізнесові інтереси вказаних підприємств”, – йдеться на сайті комунального підприємства.

Окрім того, цей проєкт не містить законних та обґрунтованих підстав для скасування Правил, не відповідає вимогам низці законів України.

У свою чергу, КП “Міськводоканал” СМР має намір звернутися до НАЗК та правоохоронних органів з проханням розібратися у зазначеній ситуації. Також підприємство направить відповідні звернення до Кабінету Міністрів України, народних депутатів та профільних асоціацій водоканалів та екологів України.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: