СумБуд
метизная компания

Держпродспоживслужба рекомендує дотримуватись правил поводження з їжею

Суспільство | 13:01, 30.09.2019
 Поділитися

Поділитися в

«Ми є те, що ми їмо». Цей давній вислів спонукає нас харчуватися свіжими та якісними продуктами. На думку спеціалістів головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, при виборі та поводженні з продуктами харчування необхідно дотримуватись правил, які розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Ці правила прості. Їх всього 10, але їх дотримання допоможе вберегтися від захворювань та уникнути зайвих неприємностей, адже в їх основі лежать численні дослідження та досвід багатьох країн.

1. Купуйте та вживайте їжу, яка не шкідлива для здоров’я. Якщо ми купуємо їжу, вона не повинна бути забруднена або значно змінена. Купуючи їжу, слід звернути увагу на упаковку та деталі на них, зокрема термін зберігання та умови зберігання. Не купуйте не марковану продукцію. Зберігайте їжу тільки при зазначених на них температурах. Не вживайте продукти з минувшим терміном придатності.

2. Забезпечте повне проварювання та належне приготування їжі. Дотримання другого правила повинно надійно запобігати захворюванню, вразі находження в їжі залишків забруднення сальмонелою, лістерією чи іншим збудником мікробіологічного захворювання. Сальмонелу знищує температура вище 75 °С протягом принаймні 15 хв. Така температура повинна бути досягнута в середині харчового продукту, тому рекомендується кип’ятити не менше 20 хвилин.

3. Споживайте їжу відразу після приготування. Третій принцип вказує, що після варіння та часткового охолодження мікроби можуть потрапляти в їжу і знову починати розмножуватися. Також, можуть почати розвиток деякі, дуже стійкі до температурних режимів, так звані, спороутворюючі мікроорганізми.

4. Після приготування їжі зберігайте їжу дуже обережно. Якщо є намір не відразу вжити продукт, а зберігати приготовлену їжу, то її потрібно швидко охолодити або заморозити. Подумайте, коли вона буде вжита знову і чи не призведе це до розмноження мікроорганізмів.

5. Перед споживанням ретельно нагрійте приготовану їжу. Оскільки, навіть при зберіганні їжі в холодильнику, деякі мікроби можуть розмножуватися (хоча і повільно).

6. Уникайте контакту між сирими та вже приготованими продуктами. Приготована їжа може забруднитися при контакті з сирою сировиною (так зване перехресне забруднення). Ні в якому разі не слід використовувати дошку для подрібнення або ніж, якими ми користувалися для оброблення сирої їжі, щоб згодом використовувати для подрібнення чи нарізання готового продукту.

7. Мити руки кілька разів. Ви повинні мити руки перед приготуванням їжі, коли робота переривання або коли ви змінюєте тип приготування (наприклад, при переході від сирого м’яса на овочі або роботи з приготованою їжею, тощо). Використовуйте теплу воду та відповідний миючий засіб.

8. Утримуйте все кухонне обладнання в чистоті. Після використання, розберіть техніку (м’ясорубку, міксери, тощо) та вимийте всі деталі. Помитий посуд краще залишити, щоб стекла вода і висушити. Багаторазовими рушниками для витирання посуду краще не користуватись. Брудні тканини часто є джерелом мікробів. Це стосується і губок для багаторазового використання. Дошки та робочі поверхні, також, слід підтримувати в чистоті, так як є ризик можливого зараження через забруднену обробну дошку та робочу поверхню.

9. Захищайте їжу від комах, гризунів та інших шкідників. Перш за все, захистіть приміщення від потрапляння гризунів та комах. Зберігайте їжу в закритих ємностях. Питання про збереження продуктів харчування більш докладно в наступному тексті.

10. Використовуйте тільки питну воду та з перевіреного джерела. У разі сумнівів, перед вживанням кип’ятіть воду.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: