метизная компания

Держпродспоживслужба в Сумській області нагадує, що штраф за паління в ресторанах може сягати 10 тисяч гривень

Суспільство | 18:06, 26.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

Вже кілька років по всій Україні діє заборона на куріння в громадських місцях, закладах харчування, дитячих майданчиках, проте, іноді ми й досі стикаємось з тим, що деякі люди цю заборону ігнорують і продовжують отруювати нас тютюновим димом у парках, на зупинках і навіть кафе і ресторанах. Тож ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області вирішила нагадати про вимоги до антитютюнового законодавства і штрафи, які можуть бути у разі його порушення.

Так, куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється:
• у приміщеннях закладів ресторанного господарства
• на дитячих майданчиках
• у приміщеннях та на території навчальних закладів
• у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я
Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:
• у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян
• у приміщеннях гуртожитків
• в аеропортах та на вокзалах.
Відтак, у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!». У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!».
Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму.
Забороняються будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби.
Особи, винні у порушенні законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення, несуть відповідальність:
• за розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства тягне за собою накладення штрафу – від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень
• не відведення спеціальних місць для куріння, не обладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення інформації, передбаченої частиною п’ятою статті 13 цього Закону тягне за собою накладення штрафу – від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень
• порушення заборони щодо реклами, стимулювання продажу та спонсорства тютюнових виробів тягне за собою накладення штрафу – від тридцяти тисяч гривень до п’ятдесяти тисяч гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або кожний окремий захід з метою стимулювання продажу тютюнових виробів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: