метизная компания

Все, що потрібно знати про кредити без відсотків – реальні ставки, акційні пропозиції, підводні камені

Суспільство | 10:07, 12.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Чи бувають насправді кредити без відсотків

Коли реклама пропонує щось надто вигідне, завжди виникають сумніви. Як наприклад, пропозиції взяти кредит онлайн зовсім без відсотків, або на привабливих умовах під дуже низьку ставку. Зазвичай мова йде про невеликі суми, що видаються на короткий термін, до одного місяця – мікрокредити. Позику можна отримати навіть не маючи кредитної історії, або якщо вона вже зіпсована. Але й ціна питання відповідає ризикам, які бере на себе кредитор. Стандартні процентні ставки для мікрокредитів завжди дуже високі, досягають 720% за рік, тому пропозиції взяти кредит під 0% справедливо викликають недовіру.

Які ж вони, реальні ставки за кредитами?

Річ у тому, що кредити під 0% – це не номінальна ставка для всіх клієнтів, а акційна пропозиція для реклами кредитної компанії. Мікрокредитування відноситься до ризикових видів бізнесу й потребує значних витрат на рекламу. Нові мікрофінансові організації використовують безвідсоткові кредити, як найвигідніший спосіб привабити увагу до своїх послуг. Люди, які вже зареєструвались на платформі онлайн-кредитування, надалі продовжують користуватись її послугами.

Варто знати:

1. Згідно з Законом про захист прав споживачів кредитні компанії зобов’язані розкривати правдиву інформацію про вартість своїх послуг. Клієнти мають право вимагати від кредитора паспорт споживчого кредиту, в якому має бути вказана реальна вартість позики – відсоткова ставка, разова та щомісячна комісія, штрафи на випадок прострочення. За дострокове повернення позики до закінчення терміну не повинно бути ніяких штрафних санкцій.

2. Термін мікрокредиту дуже короткий, всього 29-35 днів. Якщо не повернути кошти вчасно, буде нарахований дійсно величезний відсоток, а разом з ним і штраф. В підсумку, сума витрачених коштів може перевищити 100% від отриманих у позику.

3. Приваблива нульова ставка доступна лише один раз на кожному з подібних сервісів. Щоб повторно взяти кредит під 0% онлайн – доведеться постійно шукати нову компанію. За повторну позику від одної компанії вже необхідно платити відсотки. Навіть знижка до 60% не врятує від відсоткової ставки 0,8%-1% від позиченої суми на день. Загальна переплата може бути від 30% до 100% лише за один місяць.

4. Як і у банків, у МФО є свої чорні списки, вони передають інформацію про всі видані та погашені кредити до Бюро Кредитних історій. Отримати позику без перевірки кредитної історії навіть від МФО не вийде. Тому люди, які безвідповідально ставляться до своїх боргових зобов’язань надалі не можуть позичити ні в банку, ні в МФО.

Чому відсоткові ставки настільки високі

Небанківські мікрофінансові організації (МФО) не можуть конкурувати з великими фінансовими установами, тому вони працюють з клієнтами, яким відмовляють у банках. До МФО за кредитами звертаються безробітні, студенти, домогосподарки, люди без офіційного місця роботи, молодь, люди з невеликих населених пунктів, малозабезпечені родини. Інколи таким кредитом покривають банківський, якщо платіж необхідно зробити терміново, а грошей до зарплати немає де позичити.

Для того щоб отримати кредит онлайн й заощадити на відсотках, варто звертатись до незалежних веб-сайтів, які не видають кредити самостійно, а лише надають послуги порівняння. Вони збирають інформацію про всіх кредиторів та про вартість послуг, щоб допомогти користувачам швидко порівняти всі кредити й обрати найвигідніший. Деякі кредитні компанії платять комісійні веб-сайту, який рекламує їх послуги. Будьте обережні, якщо зважились взяти кредит онлайн, уважно читайте кредитні умови МФО, знайомтеся з усіма матеріалами по кредиту до підписання кредитної угоди.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: