метизная компания

Діджиталізація Пенсійного фонду, або Отримуй послуги без спілкування

Суспільство | 18:00, 21.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Пенсійний фонд України (ПФУ) представив нові електронні послуги. Презентація їх відбулася у Києві для журналістів кількох областей України.  Це була третя завершальна пресконференція в рамках проекту ПФУ, що проводився за підтримки проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» і мав на меті популяризувати онлайн спілкування клієнтів та фонду.

Євгеній Капінус, голова  правління ПФУ, детально розповів про кожен із нових сервісів: «Пенсійний калькулятор», «Електронну трудову книжку», «Автоматичне призначення пенсії»  та мобільний додаток «Пенсійний фонд». На його думку, ці нововведення є особливо актуальними в карантинних умовах, де переміщення людей обмежується. «Ми сьогодні докладаємо максимум зусиль для того, щоб людина могла будь-яку послугу Пенсійного фонду отримати безпосередньо через звернення на порталі Пенсійного фонду», – зазначив спікер.

«Пенсійний калькулятор»

ПФУ щоразу стикається з великою кількістю запитань щодо того, «яка в перспективі   пенсія у мене буде».  «Пенсійний калькулятор» допомагає впоратися з цим питанням самостійно. Його робота спрямована на тих, хто ще не є пенсіонером. Бо ж «про пенсію треба думати замолоду», – наголосила під час конференції Ганна Швець, начальниця відділу організаційної роботи, зв’язків із громадськістю та засобами масової інформації департаменту персоналу та адміністративного забезпечення ПФУ.

Інформація в додатку подається з дуже високою точністю, адже при обчисленні страхового стажу та заробітної плати використовуються дані, які містяться в електронних реєстрах ПФУ, що  й відрізняє новий «пенсійний калькулятор» від подібних ресурсів-попередників. До того ж, користувачі сервісу мають можливість самостійно внести інформацію, яка відсутня в реєстрі, а також розрахувати пенсійне забезпечення виходячи з того, який ресурс був сплачений людиною й скільки вона отримуватиме, якщо продовжуватиме бути застрахованою особою до моменту виходу на пенсію.

Євгеній Капінус стверджує, що сьогодні досі існує чимало роздумів на кштал: «Для чого бути застрахованою особою?» Зазначений ресурс якраз демонструє, що пенсійне забезпечення людини та сума її доходів під час пенсії будуть залежати саме від того, чи є вона застрахованою особою та чи сплачується за неї єдиний соціальний внесок.

За результатами розрахунку пенсії в електронному додатку формується  протокол, який містить такі складові: розрахунок помісячних коефіцієнтів заробітної плати, страховий стаж, розмір пенсії за формулою, доплата за понаднормовий стаж тощо. Всі ці дані зберігаються в особистому кабінеті користувача на веб-порталі електронних послуг ПФУ та доступні для перегляду в будь-який час.

Проте варто зауважити, що калькулятор не робить ніяких допусків. «Якщо на пенсію виходити там через… десять років, хто може знати, який тоді буде рівень інфляції, рівень заробітних плат? – говорить Ірина Ковпашко, заступниця голови правління ПФУ. – Калькулятор цього і не враховує, він показує і визначає: з урахуванням того, що ви матимете можливість і зобовʹязання працювати до дати пенсійного віку, ви набудете отаку тривалість стажу. І якщо ви будете працювати з таким самим рівнем заробітної плати, який є сьогодні, то ви зможете отримувати такий-от розмір пенсії». Проте посадовиця вважає, що ця інформація є корисною, адже вона дає людям змогу змоделювати ситуацію.

До речі, на вересень «пенсійним калькулятором» скористалися вже 291,3 тисячі осіб. Збережено було 142,4 тисячі розрахунків.

«Електронна трудова книжка»

Наразі кожен громадянин України може подати відскановану трудову книжку до Пенсійного фонду, що дає можливість отримати дані про весь стаж людини за всю її трудову діяльність і в подальшому  здійснювати автоматичне призначення пенсії.  «Електронна трудова книжка» дозволяє усунути негативні наслідки втрати паперової книжки, її фізичного пошкодження або ж ризики фальсифікації та внесення недостовірних відомостей. Таким чином вона значно економить час людини, особливо при відновленні даних: всі вони зберігатимуться в електронному форматі.

Щодо ризиків збоїв у роботі електронної системи Пенсійного фонду та витоку даних, то Євгеній Капінус радить із цього приводу не хвилюватися. «Онлайн система пенсійного фонду – одна з найбільш захищених систем сьогодні», – стверджує він.

Станом на 16 вересня на веб-порталі електронних послуг ПФУ зареєстровано понад 93,4 тисячі звернень щодо подання сканованих паперових трудових книжок для оцифрування та переведення їх в електронний формат.

«Автоматичне призначення пенсії»

Ця нова система дозволить призначати пенсію автоматично при досягненні пенсійного віку. Додатково звертатись і відвідувати державні органи ПФУ не буде необхідністю. Як зауважив Євгеній Капінус, «найліпший сервіс, який може надавати державний орган, це той сервіс, який не бачить людина».

За допомогою цієї системи можна буде надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно, без будь-яких часових обмежень. Кожен українець, який не досяг пенсійного віку та який авторизувався на вебпорталі електронних послуг ПФУ, за допомогою електронного підпису (КЕП) має слідувати наступним крокам. Перше: заповнити анкету-заяву (загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації, дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення). Друге: додати скановані копії документів (як обовʹязкові, так і ті, що він вважає необхідним для підтвердження його права на доплати та пільги). Третє: підписати анкету заяву КЕР та надіслати її до органу Пенсійного фонду України.

Після опрацювання анкети-заяви користувач отримає  інформацію про дату призначення пенсії та її розмір за допомогою СМС-повідомлення.

З початку роботи сервісу вже подано 7,2 тисячі анкет-заяв на автоматичне призначення пенсії.

Мобільний застосунок «Пенсійний фонд»

Застосунок «Пенсійний фонд» надає доступ громадянам до електронних сервісів ПФУ з мобільних пристроїв (телефона та планшета) з використанням КЕП, BankID або попередньої реєстрації на веб-порталі.  За допомогою нього можна повноцінно користуватися особистим електронним кабінетом, звертатися до Пенсійного фонду та отримувати відповіді, де б ви не знаходилися в цей час.

Через мобільний  додаток можна  подати заяви на призначення або перерахунок пенсії,   оформлення пенсійного посвідчення, анкету-заяву на автоматичне призначення пенсії,  дані для внесення змін до пенсійної справи, а також отримати та завантажити до мобільного пристрою документи з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Окрім цього,

 користувачі можуть отримати всю інформацію про стаж та заробітну плату, отримувати й переглядати повідомлення від ПФУ та відстежувати стан опрацювання звернень.

«Інформація, що буде надаватися, наприклад, як довідка, матиме QR-код, якого буде достатньо для прийняття зазначеної довідки у будь-якому органі», – завірив посадовець.

Станом на 1 вересня 2020 року майже 150 тисяч осіб завантажили мобільний застосунок «Пенсійний фонд». Наразі додаток можна завантажити з Google Play користувачам операційної системи Android, а також із AppStore тим, у кого IOS.

«Все, що ми зараз  робимо, спрямоване на те, аби це було просто для всіх людей, – наголосив у своєму виступі Олександр Малецький, директор департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів ПФУ. – І загалом портал, і, в принципі, всі електронні послуги спрямовані на те, аби надалі людина одержувала всі сервіси, які у нас є, не за фактом свого звернення,  а за фактом події, яка наступає».

Анастасія Дєдова

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: