метизная компания

Для відновлення зруйнованої росіянами Садиби Кеніга на Сумщині потрібно понад 67 мільйонів

Суспільство | 18:04, 14.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Для відновлення зруйнованої російськими військами Садиби Кеніга у Тростянці Сумської області необхідно понад 67,2 млн грн.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

З часів будівництва в палаці збереглися дубові сходи на другий поверх та танцювальна зала. З 22 вересня 2007 року тут було відкрито картинну галерею. До 24 лютого 2022 року постійно відбувалися вечори класичної музики, шлюбні обряди, виставки картин, презентації книг тощо.

Одна з будівель комплексу «Круглий двір» – головна пам’ятка Тростянця. Це овальна конструкція з чотирма баштами, поєднує елементи готики та українського бароко. Споруда схожа на фортецю – вважається, що саме нею вона мала бути за задумом. В одній з башт нібито розташовувався колодязь, а в іншій зберігалися запаси їжі та смоли на випадок облоги.

«Круглий двір» жодного разу не використовувався за військовим призначенням. Фортецю пристосували для господарських потреб, зокрема, тримали там коней. А в часи князя Голіцина проводили театральні та циркові вистави.

Відступаючи від Сумщини, армія РФ підпалила головну будівлю садиби. Окрім того, внаслідок обстрілу постраждало праве крило будівлі, де перебувала краєзнавча експозиція.

Музейні фонди не постраждали, утім, для відновлення музею необхідно 67,2 мільйона гривень.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: