СумБуд

Дмитро Костєнніков: «Безпечна міграція: що потрібно знати, аби не потрапити до списку порушників міграційного законодавства»

Суспільство | 11:01, 16.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

В Україні впродовж певного часу триває інформаційна кампанія під назвою “Безпечна міграція”, у рамках якої Державна міграційна служба України намагається максимально інформувати як українців, так й іноземних гостей про основні правила та порядки законодавства у сфері міграції.
Оскільки, загальновідомо, що Україна знаходиться на перехресті шляхів «між Сходом і Заходом». Через таке геополітичне положення проблема дотримання міграційного законодавства завжди залишалась актуальною. Саме тому ми вирішили дізнатись в Державній міграційній службі в Сумській області, що загрожує порушникам міграційного законодавства?

«Нелегальна міграція в Україні є гострою проблемою, що впливає на стан правопорядку, економічну ситуацію, і на міжнародний імідж не тільки нашої держави. Кожна країна світу дбає про дотримання законів, як власними громадянами, так і іноземцями, які перебувають або проживають на її території. В Україні взаємодія міграційної служби із правоохоронними органами удосконалюється щороку. Це призводить до збільшення кількості виявлених та притягнутих до відповідальності порушників міграційних правил», – прокоментував Дмитро Костєнніков, начальник Управління ДМС України  в Сумській області.

Всього за 2018 рік іноземцям на території України оформили 713 посвідок на постійне проживання і 450 дозволів на імміграцію в Україну. Разом з цим 86 таких посвідок і дозволів з різних причин анулювали. Тимчасово проживати в Україні легально у минулому році отримали право 1603 особи, а 412 – втратили таку можливість. Загалом, на території тільки Сумщини постійно легально проживає майже 8300 іноземців, а осіб без громадянства – понад 2200.
Тільки у минулому році майже 600 іноземців притягнуто до відповідальності за Порушення правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України.

«Втім, йдеться не тільки про іноземців, а й про громадян нашої країни, які порушують міграційне законодавство», – прокоментував Дмитро Костєнніков.

Так, Державна міграційна служба в Сумській області розповідає про адміністративну відповідальність, яку нестимуть і громадяни України у разі порушення відповідного законодавства:
– штраф у розмірі 1700-3400 грн. передбачено за незаконне використання праці іноземців та осіб без громадянства, навчання, надання житла та інші дії, якщо вони сприяють ухиленню від дотримання міграційних правил;
– штраф у розмірі 340-680 грн. накладається за невжиття заходів для своєчасної реєстрації іноземців особами, які запросили таких іноземців в Україну і надали житло;
– штраф у розмірі 5100-8500 грн. накладається за надання громадянами іноземцям, які порушили міграційне законодавство, житла, транспортних засобів, а також інших послуг.
До прикладу, у 2018 році за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів притягнули до відповідальності 9 посадових осіб, 117 українців, які не вжили ніяк заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства та 4 громадянина України за  порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів та сприяння в наданні інших послуг.
Іноземним же гостям слід пам ятати наступне:

– Іноземці, які в’їхали в Україну за візою, можуть перебувати протягом наданого візою дозволу, але не пізніше останнього дня її дії.
– Іноземці, які в’їхали в Україну за безвізовим порядком, можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів протягом 180 днів (якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України).
– Для обчислення строку перебування радимо скористатися нашим сервісом «Міграційний калькулятор».

– За новими правилами, посвідка на тимчасове проживання оформляється у вигляді ID-картки з безконтактним електронним носієм.
– Документи для оформлення посвідки подаються не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні.
– У разі закінчення строку дії посвідка підлягає обміну (нові правила не передбачають «продовження» дії посвідки). Документи для обміну можуть бути подані не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати закінчення строку дії посвідки.
– Якщо посвідка підлягає обміну з інших підстав (крім закінчення строку дії), документи подаються протягом одного місяця з дати виникнення таких обставин (подій).
– У разі отримання іноземцем нового паспортного документа (наприклад, у зв’язку зі зміною прізвища), документи для обміну посвідки подаються не пізніше ніж ЧЕРЕЗ МІСЯЦЬ після отримання нового документа.
Куди звертатися?
Для оформлення (обміну) посвідки на тимчасове проживання необхідно звернутися за місцем проживання іноземця або особи без громадянства – до територіального органу/підрозділу ДМС або сервісного центру “Паспортний сервіс”.

Про відомі факти порушення міграційних правил – як іноземцями, так і громадянами України – просимо інформувати Управління ДМС України в Сумській області зручним для вас засобом зв’язку. Усі контакти доступні на офіційній сторінці служби.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: