метизная компания

Дмитро Живицький: “Місто Суми ми можемо втратити!”

 Поділитися

Поділитися в

Днями Дмитро Живицький поділився своїм досвідом та роздумами щодо розвитку обласного центру. Під час прес-конференції на медійній платформі “Вільна” ексурядовець розповів про проблеми міста Суми та шляхи їх вирішення.

На думку Дмитра Живицького, Суми перебувають у катастрофічному стані та можуть втратити статус обласного центру.
Стагнація розвитку міста в сферах екології, економіки, ЖКГ вплинула на демографічну ситуацію.

«Працюючи першим заступником міністра в Міністерстві розвитку громад та територій, я багато бував у відрядженнях в Україні, Білорусі та Європі. Мені є з чим порівнювати, я побачив багато міст в Україні, можу виділити ті обласні центри, які значно розвинулися за 5 років. Це Полтава, Чернігів, Тернопіль, Івано-Франківськ. Позитивні зміни в них стали можливими завдяки проведеним реформам і тому, що мери і депутати зуміли цим скористатися. Одним із показників успішності є демографічна ситуація. У нашому ж місті цей показник один з найгірших по Україні. Тому місто Суми у статусі обласного центру ми можемо, по великому рахунку, втратити», – зазначає Дмитро Живицький.

«Епоха відродження» для будь-якого міста починається з розуміння основних проблем, розставлення пріоритетів. Важливу роль у становленні обласного центру грає стратегія розвитку.

«Вирішує в першу чергу стратегія, розуміння, розставлення пріоритетів та її слідування. Європейські міста чітко дотримуються стратегії, тому й розвинені. У нас – це просто папірець, брендінг, який абсолютно не відповідає дійсності. Задача кожного міста – глобальна конкурентоспроможність. Тому першочергово важливо продумати, що ми можемо запропонувати світу, як залучати інвестиції, а не вигадувати фірмові шрифти. Суми сьогодні можуть вигравати на освіті та науці. Наше місто я бачу центром наукового-освітнього потужного розвитку, тут ми можемо дійсно бути конкурентоспроможними. У нас машинобудування досить потужне в Сумах і це теж можна і необхідно розвивати та використовувати. Ми є областю, що знаходиться на кордоні, тому безпекова складова також повинна розвиватися, а це підприємства Укроборонпрому, які в на є і які можна і треба навантажувати роботою», – говорить Дмитро Живицький.

“Великі Суми” – проект, який міг би “підняти” місто. Саме так вважає Дмитро Живицький. За його словами, створення великої Сумської ОТГ розширило б можливості як для міста, так і жителів приміських сіл.

“Якщо ми говоримо про глобальний розвиток адміністративного центру, то, на жаль, він обмежений тим, що не було реалізовано проект” Великі Суми”. Це створення великої Сумської ОТГ, до якої мали б увійти села, що знаходяться навколо міста: Сад, Косівщина, Степанівка, Бездрик, Верхня та Нижня Сироватка. Громада б отримала можливості для створення й роботи великих технопарків. Вартість землі та нерухомості в селах підвищилася б, а їх жителі мали би більше доступу до послуг у сфері медицини, освіти тощо. Місцевий бюджет наповнювався б сплатою податків жителями сіл за користування ресурсами міста, яке відбувається по факту”, – підкреслив Дмитро Живицький.

На його думку, для розвитку Сум, необхідно створювати інноваційні виробництва, що збільшить кількість робочих місць, розвивати інфраструктуру, сферу ЖКГ, вирішувати екологічні проблеми та підтримати креативний клас, який досі залишається поза увагою місцевої влади. Тоді місто стане таким, яке не захочеться полишати у пошуках кращого життя.

Довідково: Дмитро Олексійович Живицький – корінний сумчанин, державний управлінець, ексзаступник голови громадського об’єднання «Сумське об’єднання роботодавців», експрезидент громадського об’єднання «Агенція міського розвитку» у Сумах, член ради підприємців при Сумській ОДА, керівник апарату Сумської ОДА 2016–2019 рр., Перший заступник міністра розвитку громад та територій України 2019–2020 рр.
Інформаційна сторінка в вікіпедії за посиланням

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: