метизная компания

До 125-річчя СМНВО презентували книгу «Суми. Заводських та робітничих вулиць імена» 

 Поділитися

Поділитися в

Книга про історію міста Суми, яка тісно переплетена із довгим шляхом величного заводу – АТ «СМНВО-Інжиніринг», публічно вийшла у світ. Видання під назвою «Суми. Заводських та робітничих вулиць імена» та  «Фрунзе 125 років поступу вперед» презентували вчора, напередодні 125-річчя Сумського машинобудівного об’єднання, яке відзначатиметься 28 листопада. Як зазначають автори, у книжках показане життя міста та підприємства, їх зміни та розвиток за довгі роки.

В своєму коментарі нашому виданню Перший заступник генерального директора підприємства Андрій Грек наголосив, що історія міста Суми тісно пов’язана з історією підприємства, довкола якого і будувалося місто. 

«За 125 років спільного розвитку сумські машинобудівники зробили величезний внесок у формування рідного міста, вулиці з тематичними назвами Металургів, Реміснича, медичні установи, Палац культури, стадіон «Авангард», котельня північного промислового вузла, дитячий парк «Казка» та ще дуже багато діючих міських об’єктів, побудовані завдяки робітникам підприємства. По праву наше підприємство є містоутворюючим, і ми пишаємось цим. Видання презентованих сьогодні книг кожним своїм рядком, кожною світлиною демонструє спільність історії підприємства та міста. Впевнений, що так буде і надалі!», – зазначив Андрій Грек.

Один з авторів видання Віталій Шейко відомий своєю серією книжок «Вулицями старого міста», які і надихнули на створення ще одного масштабного витвору мистецтва.

«Коли ми побачилися із паном Володимиром Лук’яненко, він побачив ці книги й запропонував ствирити щось таке, що читали б не тільки у заводчани та просто містяни у Сумах, а переглядали й у столиці та за її межами. Завдяки широті підходу до теми нам вдалося створити те, що заслуговує поваги», – розповів Віталій Шейко.

Гендиректор Сумського НВО Володимир Лук’яненко провів паралель між своїм життям та сторінками презентованої книги.

«Я, бувши директором заводу відзначав 75-річчя, 100-річчя, і ось святкуватиму 125-річчя заводу. 50 років мого життя показано на цих сторінках. Автори плідно попрацювали та створили чудову книгу, сподіваюся її оберігатимуть та передаватимуть у спадок. Вручати її будемо почесним людям та заслуженим працівникам міста та області», – поділився Володимир Лук’яненко.

На презентації також були присутні представники міської ради та обласної держадміністрації. Зокрема, міський голова побажав заводу тривалої роботи та висловив амбіційні плани – випуск ще одної книги до 150-річчя підприємства.

«Нещодавно я почув вислів про те, що не існує історії, а є біографія. Думаю, що це правильно, бо саме історія є біографією кожної людини. Люди творять історію. Усі хто працюють сьогодні, хто раніше працював, усі вони створюють наше місто, завдяки їм завод існував. Автору велика подяка, бажаю усім, щоб ми ще одну книгу випустили на 150-річчя заводу», – міський голова Олександр Лисенко.

Головний архітектор області Володимир Биков, який також обов’язково брав участь у проєкті. Він зазначив, що йому довелося стикнутися з унікальною історією заводу – відновлення історичної спадщини. Биков згадав відновлення Софронієвської пустині:

«Думаю, що без тієї активної роботи, яку забезпечив тоді завод Фрунзе, сьогодні важко було б уявити Софронівську пустинь у тому вигляді, у якому вона є. Це випадок, коли промислове підприємство зробило такий великий вклад, який є унікальною сторінкою історії цього заводу».

Як зазначив керівник авторського колективу книги Віталій Шейко, книги продажу не підлягають, адже наклад видань дорівнює кількості працівників заводу.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: