ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

До 138-річчя Давида Бурлюка: На Сумщині встановили пам’ятний знак

Суспільство | 13:25, 21.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

21 липня відзначається 138 років з дня народження всесвітньо відомого художника-футуриста Давида Бурлюка, вихідця із Сумщини. До цієї дати на малій батьківщині митця встановили пам’ятний знак в Урочищі Бурлюк.

Урочище Бурлюк – це туристично-мистецька локація, яку облаштували на місці вже давно не існуючого хутора Семиротівка поблизу села Рябушки в Лебединському районі, відомого своїм видатним уродженцем – українським художником-футуристом, поетом та теоретиком мистецтва Давидом Бурлюком.

Давид Бурлюк (9 (21) липня) 1882 – 15 січня 1967) – відомий український і російський художник-футурист, теоретик мистецтва та поет, чия творчість визнана всім світом. Бурлюк стояв біля витоків нового мистецтва ХХ століття, ставши ідеологом та рушійною силою футуризму. Його ім’я, очолюючи нове, незрозуміле, незбагненне, зухвале мистецтво футуризму, зламувало усталені горизонти, ставши синонімом величних перетворень, що відбувалися з мистецтвом.

У Семиротівці Бурлюк жив до 11-річного віку. Саме тут Давид написав свої перші роботи, що стали відправною точкою на творчому шляху основоположника футуризму. Сьогодні Семиротівки вже не існує.

Остання хата цього чималого хутора зникла у 1990-х роках. Сьогодні, лише залишки старого кладовища, фундамент, що заріс травою та кущі хрону свідчать, що тут жили люди.

Цього року 18 липня в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва відкрилася незвична футуристична виставка «Урочище Бурлюк» (організатори: художник Костянтин Аленінський та музейник Сергій Гуцан), що мала своїм продовженням туристичну подорож до Урочища Бурлюк.

Головною подією цієї програми стало встановлення футуристичного знаку «Урочище Бурлюк», виготовленого лебединським майстром Сергієм Букатою. Знак виготовлений із твердих порід дерева (дуб та ясень) та покритий спеціальним розчином, передбаченим для дерев’яних конструкцій, що знаходяться під відкритим небом.

Ініціативу музейників та учасників виставки «Урочище Бурлюк» щодо розвитку мистецької локації, підтримали: міський голова Олександр Бакликов, численні почесні гості із міста Суми, серед яких були фахівець з регіонального і місцевого розвитку Дмитро Живицький, Ірина Варламова («Залізний цикорій»), представники громадських організацій Іван Мальцев («Мистецька платформа Лебедина»), Сергій Воронов («Місто 2.0») та багато інших учасників.

«Давид Бурлюк відомий в Америці, Європі, його знають мільйони людей, але чомусь у Сумах та Сумській області про нього мало знають. У Лебединському районі багато робиться для увічнення пам’яті митця. Створено комплексний екскурсійно-культурний маршрут з відвідуванням Урочища Бурлюк, Дмитрівської церкви в селі Бишкінь, садиби братів Кричевських у Ворожбі, які були авторами української гривні зразка 1918 року й українського державного герба. Що стосується міста Суми, у нас є так звана футу-арка, створена близько 10 років тому сумськими художниками, цьогоріч вона була оновлена. Але мало хто знає про її існування і про те, що вона виконана саме в стилі футуризму. Зараз у нас є проект створити в місті Суми декілька подібних стилізованих футуристичних арок, зробити такий туристичний маршрут із цими арт-об’єктами, і просувати його», – розповів Дмитро Живицький.

За словами учасників відкриття пам’ятного знаку, цьогоріч вперше за останні роки в Урочищі Бурлюк зібралося стільки людей, що знадобилося більше десятка машин для організації доїзду.

«Завдяки такій згуртованості людей, ентузіазму та бажанню змін, територія давно покинутого хутора Семиротівка новонародилася в щось абсолютно нове – свіже та творче. Вона стала перспективним місцем для розвитку зеленого туризму, мистецьких та освітніх подій, нових маршрутів до всім відомого прізвища – Давида Бурлюка», – зазначив Андрій Гєльмінтінов, директор Лебединського міського художнього музею.

За матеріалами ЛМХМ
Фото: ЛМХМ

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: