СумБуд
метизная компания

Доктор Сницарь, «Ты здесь»

Події, Суспільство | 13:55, 14.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

Вы здесь – на ещё не открытых страницах,

В улыбках, слезах, участившемся пульсе,

В мурашках, бегущих по спинам и лицам.

Так много их что-то. Заразны? Не в курсе?

 

Вы щурите глаз, изучая пришедших,

Насквозь понимая, как, впрочем, и раньше.

Пора ликовать: как нужны Вы! Но нет же.

И снова Вы скованы скромностью Вашей.

 

Ну вот, за колонной устроились хитро?

Но Вас-то мы тоже уже изучили,

И знать, что Вы рядом, какой на Вас свитер,

Умеем, не видя. Он что, из овчины?

 

Ну что Вы? Давайте сюда выходите!

И Таню за руку возьмите. Ей надо.

Окрепшею хваткой друзей обнимите,

Окиньте меня одобряющим взглядом…

 

Спасибо, Учитель, за крылья открытий,

Способность писать, ощущенье полёта,

За Книгу. Хотите того – не хотите –

Она помогает и жить, и работать.

 

А в Ваших глазах погрустневшее небо,

Прощая за всё нас и просто жалея,

Вселяет уверенность: не были где бы,

Оно подарить нам опору сумеет.

 

Вы здесь. Не за тем, чтоб остаться укором

Во многом «беззубой» пока медицине…

Прививкой от бедности нашей духовной

Вы были тогда, остаётесь и ныне.

 

И каждый, кто Вашего мира был частью,

Узнал, сколько может быть в тихом «Спасибо»,

А если свечой загоралось «Я счастлив»…

Скажите, ну что ещё нужно для силы?

 

О, как Вы свободны и этим богаты,

А вера в добро – Ваша главная вера!

Вам тесен был мир, как и тело, когда-то,

А вечность – она-то как раз по размеру…

Ці слова про  Андрія Сніцаря, сумського лікаря-інфекціоніста, лікаря-блогера, публіциста, кандидата медичних наук, останнього головного лікаря Сумської обласної інфекційної клінічної лікарні ім.  Красовицького З.Й. Про фахівця, який 35 років присвятив розвитку медицини на Сумщині.

Про лікаря, який присвятив медицині життя та бувши знерухомленим в останні 2 роки, щодня дистанційно консультував  пацієнтів та колег по лікуванню хворих. Про добру та щиру людину. Про лікаря, який рятував життя та продовжує це робити й після того як відійшов у вічність.

Вірш написала Юлія Наумко, колишня студентка лікаря та друг Андрія Сніцаря, а також редактор сторінки “Доктор Сницарь”. Почули їх у цю суботу на вечорі пам’яті Андрія Сніцаря й презентації другого, доповненого видання його книги «Нариси інфектології».

На зустріч під назвою «Ти тут» прийшли ті, у чиїх серцях живе пам’ять про Андрія Сніцаря: родичі, друзі, колеги, врятовані ним пацієнти та читачі його сторінки.

Вечір спогадів про унікальну особистість пройшов по-справжньому тепло та душевно, в оточенні світлих, творчих та щирих людей, яких за життя зібрав коло себе талановитий лікар.

Фото з проникливим поглядом, вірші покладені на музику, фільм зі світлин з його архіву та його речі на вішаку немов створювали присутність «тут» лікаря Сніцаря.

«Ми всі були в нього закохані»

«Це був величезний розум у поєднанні з шаленою жагою до пізнання. Ми розмовляли з ним про науку, нанотехнології. Колись він у мене запитав, чи читала я книгу «Пустая лодка»,  і я відповіла, що читала, а насправді не читала, але придбала. Й придбала ще до того, як він запитав. Він був особливим. Коли я розуміла, що для того щоб вижити — потрібне терпіння та час, то його енергія дозволяла мені пройти цей шлях. Він володів нереально світлою енергією й усі люди, яких він зібрав навколо себе, вони немов метелики на світло… Колись моя знайома психолог сказала, що для того щоб вилікували людину, її треба у себе закохати. Ми усі були у нього закохані. Закохані й донині», — згадує Наталія Кармазіна.

Він підіймав слухавку до останнього, бо розумів, якщо не він, то хто?

«Я категорично проти вислову «Незамінних немає». Замінити можна тоді, коли можна повторити, а хто здатний повторити дивовижно м’яку енергетику цієї людини… його голос, його інтонацію, його довіру, яку він зумів створити навколо себе. Книга Андрія – четверта, яку я видаю, і Андрій – третій автор, з яким я працюю. Не хочеться в минулому часі, не скажу «працювала». З цією людиною було легко спілкуватися, працювати. Має бути тільки виконана головна умова: з ним треба співпасти в тонких налаштуваннях», – розповіла Наталія Іваній, організатор і сценарист вечора, а також редактор «Нарисів інфектології».

«Незамінні люди є»

«Я знала Красовицького Зиновія Йосиповича та знала, що лікар Сніцарь був кращим його учнем. Особисто ми, на превеликий жаль, не були знайомі, але я читала його нариси у фейсбуці й дивувалася. Коли я дізналася про його хворобу та смерть, то сприйняла це як втрату близької людини. Я на цю зустріч ішла з хвилюваннями та хотіла більше дізнатися про цю людину, хоча б зі спогадів його друзів та близьких. І знаєте, ось кажуть, що він «тут», а він, мабуть, дійсно поряд, бо тут аура саме цієї особистості. Дивовижно, на цій зустрічі не було ніяких чиновників чи недоречних постатей, тут люди, які по-справжньому цінували, любили та поважали Андрія. Після промов у мене наверталися сльози, хоча цю людину ти не знав», — поділилася Наталія Резник, громадська діячка.

Найстарший гість вечора Юрій Добровольський також поділився спогадами:

«Я з двох років добре знав Зиновія Красовицького, тоді він навчався у сестри мого батька, а я частенько бував у тітки. Вона вела його клас та випустила у 1941-му році. Потім життя так склалося, що іноді доводилося звертатися за порадами та допомогою до Красовицького й черговий раз коли в мене було загострення виразки, мені потрібно було потрапити на прийом до Красовицького, але він вже від’їжджав у Німеччину і я пішов вперше до Андрія Сніцаря. Після першої ж зустрічі ми один одного відчули та знайшли спільну мову. Згадую, як він мене покликав на 8 березня вітати представниць різних відділень. Він усім вручав торти, а мене попросив співати романси».

Придбати книгу можна в Агенції промоції «Суми» за адресою: м Суми, вул. Соборна, 27 (Муніципальна галерея) кожен день, крім понеділка, з 11:00 до 19:00.

    =  

Альона Болотова

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: