метизная компания

Донорство по-сумськи: коли карантин не завадив, а допоміг

Суспільство | 09:00, 7.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

Це історія про те, що переконує підприємців допомагати, попри кризу, яку вони відчули в умовах обмеження, а подекуди припинення роботи. Історія про те, що, особливо в час пандемії, донорство важливе, і про те, чому не варто опускати руки.

Громадська організація «NOVA КРОВ»  – ініціатива, що існує три роки, і її метою є підтримка благодійного донорства в області. Цьогоріч їм вдалося реалізувати перший донорський онлайн фестиваль, залучити чимало партнерів, і знайти фінансування в умовах карантину. Попри пандемію вдалося організувати незвичну, яскраву, насичену і важливу подію. Навіть, коли сумчани залишалися вдома організатори активно просували ідеї донорського руху. Більше того, змогли організувати масштабну роздачу подарунків, закликати кілька десятків людей на благодійні донації і продовжити активності на все літо, яке завдяки їм в Сумах проходить під власним хєштегом – #літодонорів.

Про секрети пошуку друзів, партнерів та учасників ми говорили з головою ГО «NOVA КРОВ» Анною Горпинич.

Після пом’якшення карантину організатори онлайн фестивалю змогли влаштувати пікнік-нагородження учасників і переможців

«Ми не вперше проводимо донорський фестиваль, але такий формат ми опановували вперше. Звісно, ще у березні ми готувалися до звичного фестивалю, з танцями, виступами і лекціями. Але все змінив карантин. І тоді перша думка була, що все пропало, все відміняється, нічого не вийде… Наша організація і її діяльність покликана допомагати дітям Сумської гематології, де малюки борються зі страшним діагнозом – онко. Лікування онкологічних захворювань постійно потребує крові та її компонентів. І ніхто не буде чекати доки карантин завершиться. Лікуватися потрібно тут і зараз. Навіть під час карантину Сумський обласний центр служби крові продовжував працювати, лікарні потребували крові. А ми хотіли робити свою добру справу», – пояснює Анна.

Тож зібравши команду однодумців громадська організація почала готуватися до двотижневого онлайн фестивалю.

«Ми розуміли, що люди так чи інакше в соціальних мережах стали проводити більше часу. Там і особисте спілкування, і навчання, і робочі моменти вирішувалися. Чесно кажучи, думаю, що саме завдяки цьому ми і отримали таку величезну віддачу в ході фестивалю. На початку в нас не стояло навіть питання фінансування. Йшли на цю авантюру покладаючись виключно на себе. На свої вміння і навички. Оскільки наша організаторська команда склалася виключно з журналістів, то ж писати надихаючі тексти було легко. Знадобилися навики з графічного дизайну, а ще за перший місяць карантину встигли навіть освоїти монтажні відеопрограми», – говорять організатори.

В результаті роботи онлайн фестивалю змогли зібрати більше 30 довідок від благодійних донорів для дитячої гематології. Головне, вдалося залучити нових людей, що вже на постійній основі долучаються до донацій. Не обмежилися і двома тижнями, вирішили розтягнути задоволення і фестиваль продовжили на все літо.

На донації – Анна Горпинич власним прикладом надихає сумчан ставати донорами.

«Коли ми оцінили свої можливості, то детально продумали активності нашого фестивалю. Їх в нас налічувалося аж шість: конкурс малюнку «Суперсила донорства», благодійні акції «Наважся на донацію», танцювальний флешмоб онлайн «Ми з тобою однієї крові» та інші. Ми вирішили розмістити історії донорів про їх перший раз. Звучало інтригуюче і, як виявилося, така відвертість була цікава публіці. Донори, що вже побували в центрі крові розповідали про те, як вперше наважилися на донацію і що їх мотивувало. До того ж люди самі надсилали нам свої історії. Ми відмовилися від класичних лекцій, а вирішили створити такий собі серіаліті, де лікарі відповідали на питання, що нам надсилали дописувачі. Завдяки такому відеоконтенту ми змогли отримати неймовірну взаємодію з аудиторією», – розповідає Анна.

ВІДЕО: Одна із серій донорського серіаліті «Запитай мене про донорство» – новий формат, який виявився найпопулярнішим у Фейсбуці в рамках фестивалю.

кор.: Наскільки велика аудиторія в соціальних мережах у вас була на початок фестивалю? І як змінилася під час його проведення?

Анна Горпинич: Зізнаюся, що за три роки існування ГО ми мали тільки сторінку у Фейсбуці, на якій ми робили максимум пару дописів на рік. Вона була й була. А за два тижні до старту фестивалю ми створили ще й акаунт в інстаграмі, наповнили наші сторінки фотозвітами з попередніх років, написали про організацію, про наші думки і вподобання, про команду, про кожного учасника. Максимально презентували себе з найкращого боку. Потім ми прописали до подробиць контент-план на кожен день і продумали графічне оформлення. Всі наші фестивальні пости мали стандартизований вигляд, оформлення і картинка була яскрава, емоційна і не червона (посміхається). Символом фестивалю став єдиноріг – як символ дива, яке здатен створити кожен. Вийшло дуже життєрадісно, чого ми і добивалися. Я не скажу, що ми змогли за два тижні зібрати величезну аудиторію, стали мега популярними блогерами. Але приємно, що з нуля підписників в Інстаграмі ми отримали три сотні. Кількість пошановувачів у Фейсбуці збільшилася в десять разів. Коли запустили фестиваль і почали наповнювати сторінки – отримали тисячі взаємодій. Одна із серій серіаліті має більше 40 поширень, а відповідно і тисячі переглядів. Але ми не просто виклали відео і чекали. Щоб тебе побачили у соцмережах, потрібно вкладатися в рекламу. І в нас були проплачені рекламні пості, і вони дійсно дозволили охопити більшу аудиторію.

Конкурс малюнку також мав своє особливе оформлення. На фото малюнок одного з переможців за результатами онлайн голосування

кор.: Ви робили це за власні кошти?

Анна Горпинич: Ми розуміли, що на певному етапі це буде потрібно, бо алгоритми Фейсбуку та Інстаграму вони такі. І тут без реклами неможливо. Ми навіть проводили гівевеї, щоб збільшувати кількість підписників. І це теж працює.

Головна ідея кожної нашої активності – це популяризація донорства. І пости мало побачити якомога більше людей. Так у нас вийшла справжня піар-кампанія, з якою ми прийшли до Сумського обласного центру служби крові. І тут отримали не просто підтримку. Нам дали кошти. Тому і рівень фестивалю виріс. Саме вони покрили більшість наших витрат. Ми змогли збільшити кількість рекламних постів в соцмережах. Ми змогли змотивувати наших учасників до активностей. А ще саме їх підтримка стала певним поштовхом для нас і ми почали звертатися до підприємців міста.

кор.: І як вдалося переконати підприємців?

Анна Горпинич: Думали, що буде важко. Бо йти і просити кошти нам було незручно, особливо зважаючи на те, що карантин «підкосив» практично усіх. Тому ми їх і не просили. В нас були учасники і переможці активностей. І власне для них ми збирали подарунки. І це дуже зручно і нам, і нашим партнерам. Ми отримали вартісні призи, а це власне продукція чи послуги наших партнерів. А вони в свою чергу отримали таку собі рекламу, адже ми розповсюджували інформацію про них. Для більшості навіть простого дякую вистачало. Але ми чесно і самовіддано розхвалювали кожного. Бо було за що. А ще виявилося, що серед успішних підприємців є чимало донорів. Вони теж приходять на донації і заохочують своїх працівників. Можливо навіть саме це стало вирішальним фактором. Ми знайшли багато спільного і переконувати, що це важливо нікого не доводилося. І звісно те, що ми допомагаємо саме діткам важливо.

Заради кого? Малюки у відділенні гематології Сумської обласної дитячої лікарні постійно потребують крові та її компонентів

Ми запитали і у партнерів, що ж мотивувало їх долучитися до першого донорського онлайн фестивалю. «Саме такий онлайн формат під час пандемії видався дуже вдалим. Саме тому нам важливо було підтримати цю ініціативу. Як підприємець скажу, що завдяки таким заходам ми згуртовуємося разом, вирішуємо проблеми разом, – пояснює один із партнерів фестивалю, сумський підприємець Максим Ольховик. – В нас маленьке місто, але воно сильне. І тільки разом ми можемо бути сильнішими в усьому. Якщо не ми підтримаємо, то хто? Дуже вдячні, що нас запросили до участі».

Не заради піару фестиваль підтримали його партнери, для яких важливою була мета, яку озвучила громадська організація на його початку

Отже можна підбити підсумки і сформувати певний алгоритм дії для тих, хто планує влаштувати щось подібне.

Перш за все потрібно формувати завдання, виходячи з власних можливостей. Коли ви здатні щось зробити, покладаючись на себе і не залучати спеціалістів зі сторони, яким потрібно платити, то ви зможете зекономити левову частку витрат. Або ж для благородної справи залучити волонтерів.

По-друге, шукати підтримку у однодумців. А це можуть бути як організації, так і окремі люди. Головне найти спільні інтереси і сміливо пропонувати їм брати участь у втіленні ваших ідей. Не вмієте просити гроші – не просіть, пропонуйте інші варіанти участі. Бартер – дуже класна штука і не відмовляйтеся від цього.

По-трете, що стосується соціальних мереж, то тут потрібен комплексний підхід і чіткий план дій. Пости коли-небудь, які-небудь, про що-небудь не працюватимуть. Ще й в рекламу доведеться вкладатися. Спочатку продумайте, а вже потім починайте розкручувати вашу ідею. Заготовлені тексти на кілька днів – так, імпровізація – ні, або тільки у виправдані моменти.

А ще важливо бути гнучким до форматів, обставин, ситуацій і результат вас приємно здивує. Доведено на практиці ГО «NOVA КРОВ».

Довідки для пацієнтів дитячої гематології, які встигли зібрати за перший місяць фестивалю

Наталія Гончарук

Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Погляди авторів цього матеріалу не обов’язково збігаються з офіційною позицією NED

#MediaEmergencyFund #healthymedia

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: