СумБуд
метизная компания

Довідка про протипоказання до щеплень проти ковіду: хто може отримати її на Сумщині

Суспільство | 18:56, 12.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Близько 200 довідок про протипокази до вакцинації видали за цей тиждень у двох сумських центрах медико-санітарної допомоги. Оформлювати їх почали від минулого понеділка. У яких випадках її можна оформити, – далі в матеріалі Суспільного.

Сімейна лікарка Наталія Солдаткіна розповідає: серед 1800 пацієнтів вакцинувалися більше половини. За цей тиждень видала дві довідки про протипокази до вакцинації. Рішення про отримання довідки має надати і вузький спеціаліст, у якого лікується пацієнт, сказала лікарка.

“Після консультативного рішення вузького спеціаліста можливо відтермінувати вакцинацію. Якщо приймається рішення, що протипоказ тимчасовий – на три або шість місяців – або постійний, видається заключення, пацієнт звертається до нас”, – сказала Наталія Солдаткіна.

За роз’ясненням Міністерства охорони здоров`я, єдиним абсолютним протипоказом до вакцинації є анафілактична реакція на першу дозу вакцини. Серед тимчасових обмежень на вакцинацію – захворюваність на гостру респіраторну вірусну інфекцію, вакцинації від інших хвороб, хронічні захворювання у стадії загострення, лікування онкопатології та аутоімунні хвороби, а також трансплантація органів.

“Найважливіше для пацієнтів, у яких є хронічні хвороби – гіпертонія, цукровий діабет, ішемічна хвороба серця – варто попередньо проконсультуватися у сімейного лікаря, виміряти тиск, подивитися, щоб їхня хвороба була у стані компенсації – і ніяких протипоказів до вакцинації не буде”, – сказала Наталія Солдаткіна.

“Якщо пацієнт перехворів на ГРВІ такому пацієнту через тиждень можна зробити щеплення від коронавірусної хвороби. Якщо це була сама коронавірусна хвороба в легкій формі, то відтерміновується близько на місяць. Якщо коронавірусна хвороба перенесена в середній або тяжкій формі, переноситься до трьох місяців”, – прокоментувала заступниця директора ЦПМД №2 Людмила Цюкало.

За словами лікарки, із входженням області до “червоної” зони епіднебезпеки кількість охочих вакцинуватися збільшилася в чотири рази. За останній тиждень у амбулаторіях ЦПМД №2 вакцинували близько чотирьох тисяч людей.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: